Domov u moře: zvolíte Evropu, nebo Karibik?

Druhý domov u moře si již pořídily tisíce Čechů a další stále přibývají. Nejoblíbenější zůstávají nemovitosti v Evropě, zájem je ale i o bydlení na Floridě a v Karibiku.

Důvodem pro pořízení apartmánu, domu nebo vily u moře bývá v první řadě vlastní užívání. Ve stále větší míře se ale nemovitosti v zahraničí stávají prostředkem pro bezpečné uložení peněz a investici.

Slunečné počasí, zdravý mořský vzduch, nádherné pláže, romantické zátoky, posezení s výhledem na moře, gastronomické zážitky, pohodový životní styl, žádný stres. Bydlení u moře může být impulsem, jak si svůj život začít ještě více vychutnávat.

Pojďme se nyní podívat, jak by váš nový domov u moře mohl vypadat. Zásadní volbou bude, zda se rozhodnete pro některou z evropských destinací, nebo zvolíte nemovitosti v Karibiku případně na Floridě. Do hledáčku tuzemských zájemců o dům či apartmán u moře se stále více dostávají také nemovitosti v Dubaji.

V Evropě se největšímu zájmu těší nemovitosti v Chorvatsku, Španělsku, ItáliiFrancii.

Španělsko

Nemovitosti Španělsko

Terasa s výhledem na moře. Většina majitelů nemovitostí u moře by si bez ní svoje bydlení nedovedla představit. Snídaně na čerstvém mořském vzduchu, odpolední siesty nebo podvečerní posezení se sklenkou dobrého vína v ruce. Uvidíte, že na terase budete trávit spoustu času.

Nemovitosti ve Španělsku

Dům, nebo apartmán? Ve Španělsku si můžete vybírat z široké nabídky nemovitostí zahrnující cenově přijatelné apartmány i luxusní nemovitosti určené pro ty nejnáročnější.

Nemovitosti Mallorca

Vedle pevninského Španělska je zájem také o nemovitosti na Kanárských ostrovech nebo Baleárských ostrovech. Především nemovitosti na Mallorce patří mezi velmi žádané. Vzhledem k tomu, že Mallorca je považována za jednu z exkluzivních destinací, jsou zde ceny realit na vyšší úrovni.

Nemovitosti Kanárské ostrovy

Španělsko je velmi oblíbené také mezi milovníky golfu. Nabídka golfových nemovitostí je zde takřka nepřeberná. Oblast Costa del Sol si díky hustotě golfových hřišť dokonce vysloužila přízvisko Costa del Golf.

Nemovitosti ve Španělsku

Dáte přednost moderní architektuře nebo spíše bydlení v charakteristickém středomořském stylu? Zároveň je možné volit mezi řadovými i samostatně stojícími domy. Španělsko také patří mezi nejvyhledávanější země pro příjemné trávení penze

»»» Nabídka nemovitostí ve Španělsku.

Chorvatsko

Apartmány v Chorvatsku na prodej

Chorvatsko je Čechům zaslíbené. Apartmány na Jadranu je možné pořídit jak v menších bytových domech, tak v některých resortech, kde je k dispozici veškeré zázemí obvykle zahrnující bazén, spa&wellness, sportoviště, restaurace, obchody a další služby hotelového charakteru. Vedle vlastního užívání tak je možné apartmán bez dalších starostí pronajímat a získat zajímavý výnos.

Nemovitosti v Chorvatsku

Dům na Jadranu s ničím nerušeným výhledem na moře. Pro Chorvatsko hovoří dobrá dopravní dostupnost, ale také cena nemovitostí, která je oproti Francii nebo Itálii na nižší úrovni. Problémem není ani jazyková bariéra.

Domy v Chorvatsku na prodej

Tato vila přímo u moře je ukázkou moderní architektury těch nejvyšších parametrů. Ceny domů v první linii u moře jsou pochopitelně vyšší. Výměnou získáte přímý přístup k moři, někdy i se soukromou částí pláže či kotvištěm pro loď. Nemovitosti bezprostředně při pobřeží jsou žádané a je jich omezené množství. Může se proto jednat o dobrou investici i z hlediska případného budoucího zhodnocení.

Nemovitosti Chorvatsko

Také v Chorvatsku je široký výběr nemovitostí pro každého. Někdo dává přednost tradičním kamenným domům, někdo volí moderní stavby s veškerým potřebným komfortem.

» Nabídka nemovitostí v Chorvatsku

Francie

Nemovitosti Azurové pobřeží

Azurové pobřeží je evropskou top destinací. Neopakovatelná atmosféra zdejšího kraje si získá snad každého, kdo Côte d'Azur alespoň jednou navštíví. Nezaměnitelná je i zdejší architektura.

Nemovitosti na Azurovém pobřeží

Cannes, Nice, Villefranche Sur Mer, Saint Jean Cap Ferrat, Saint-Tropez, Antibes, Fréjus, Saint-Raphaël nebo Cavalaire-sur-Mer. To jsou jen některé z lokalit na Francouzské rivéře, kde svůj druhý domov u moře hledají bohatí a slavní z celého světa.

Nemovitosti ve Francii

Průměrná cena nemovitostí na Azurovém pobřeží je o 82 % vyšší než ve zbytku Francie. Za svoje peníze zde ale dostanete luxus i prestiž. Ceny se také liší podle konkrétních lokalit. V menších a méně známých střediscích mohou být ceny oproti nejexkluzivnějším destinacím o poznání výhodnější. 

Apartmány na Azurovém pobřeží na prodej

Také na Francouzské riviéře je možné volit mezi pořízením domu nebo apartmánu.

» Nabídka nemovitostí ve Francii

Itálie

Nemovitosti v Itálii

Itálie je díky svému typickému tvaru připomínajícímu botu omývaná mořem takřka ze všech stran. Dlouhé kilometry pobřeží skýtají rozmanitou nabídku nejrůznějších lokalit s rozmanitými charaktery. Uvažovat můžete o bydlení na Adriatickém pobřeží, Ligurii, Toskánsku nebo v jižní Itálii. Zapomenout bychom neměli ani na Sardinii.

Nemovitostí Itálie

Výborná vína, vyhlášená gastronomie, fotbal, móda, umění, památky a bohatá historie, sportovní auta, temperament, slunce, nádherná příroda a mořské pláže... To vše se vám může vybavit, když se řekne Itálie. Pokud patříte k těm, kteří podlehli kouzlu země na Apeninském poloostrově, můžete si právě zde najít svůj byt nebo dům u moře.

Nemovitosti v Toskánsku

Podobně jako Azurové pobřeí ve Francii má i Itálie prestižní lokalitu mající navíc neopakovatelný genius loci. Toskánsko  je jednou z nejromantičtějších a nejkrásnějších oblastí v Evropě. Nádherná mírně zvlněná krajina plná vinic a rozkvetlých luk, mezi kterými majestátně stojí typická toskánská stavení.

» Nabídka nemovitostí v Itálii

Další evropské země

Nemovitosti v Řecku

Kromě nejžádanějších zemí bychom neměli zapomenout ani na další zajímavé evropské destinace. Velké pozornosti se v médiích v souvislosti s ekonomickou situací dostávalo především nemovitostem v Řecku. Pro koho může být investice do řeckých nemovitostí vhodnou alternativou si můžete přečíst v detailním rozboru Jana Rejchy, ředitele realitní společnosti Rellox. Z dalších zemí můžeme zmínit ještě např. Portugalsko nebo Bulharsko.

Florida

Nemovitosti na Floridě

Na Floridě se vytvořila malá česká enkláva. Bydlení si zde pořídila celá řada Čechů včetně známých sportovců, umělců nebo byznysmenů. Část z nich zde žije trvale, někteří po část roku nebo se jem jezdí na dovolené. Zajímavé jsou floridské reality i z investičního pohledu.

Apartmány na Floridě na prodej

Velké oblibě se na Floridě těší investice do luxusních penthousů a apartmánů. Ty se obvykle nacházejí v bytových komplexech, kde jsou zajištěné veškeré potřebné služby. Majitelům bytů bývá k dispozici bazén, fitness, služby recepce apod.

Reality Florida

Tohle je Florida. Parkovací místo před domem, kotviště pro loď za domem. Kromě domů přímo u vody může být zajímavou a cenově výhodnější variantou dům ve vnitrozemí, ze kterého dojedete autem na pláž za pár minut. Při výběru vhodné lokality určitě stojí za to věnovat pozornost nemovitostem v Miami.

Karibik

Nemovitosti v Karibiku

Karibik - pravý tropický ráj. Největší zájem je především o Dominikánskou republiku. Nemovitosti v Karibiku je možné pořizovat bez zvláštních omezení a ceny jsou na vcelku přijatelné úrovni.

Dubaj

Nemovitosti v Dubaji

V posledních letech roste zájem Čechů o země Blízkého a Středního východu. Ruku v ruce se zájmem turistů tuto oblast objevili také investoři do realit. Největšímu zájmu se těší nemovitosti v Dubaji, kde se v roce 2020 uskuteční celosvětová výstava Expo. To nabízí perspektivu zajímavých výnosů z pronájmu. Země uspokojí zájemce o koupání v moři i golfisty. Dubaj je místem mnoha nej a absolutně zde nehrozí, že byste zde neměli co dělat, pokud zrovna nebudete chtít být na pláži.

Mauricius

Nemovitosti na Mauriciu

Mauricius patří k nejkrásnějším ostrovům v Indickém oceánu a může být jednou z méně obvyklých variant pro tuzemské zájemce o druhý domov u moře. Protože se jedná o oblíbenou turistickou destinaci, není ani problém se spojením. Letecké linky z Evropy jsou dostatečně časté. 

Kapverdské ostrovy

Nemovitosti na Kapverdských ostrovech

Další z méně tradičních možností jsou nemovitosti na Kapverdských ostrovech. Kapverdy jsou malebné soustroví nacházející se v tropické oblasti uprostřed Atlantického oceánu. Naleznete zde nádherné pláže a azurové moře s tepletou vody, která neklesá pod příjemných 22 °C.  

Ukázkové nemovitosti na fotografiích pocházejí z nabídky realitní společnosti Rellox. Konkrétní nemovitosti již ale nemusí být momentálně v nabídce. Pro aktuální nabídku navštivte databázi zahraničních nemovitostí na prodej nebo nás kontaktujte

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: