Koupě nemovitosti na Mallorce

Reality MallorcaMallorca sice patří administrativně pod Španělsko, ale přece jen se realitní trh na Mallorce trochu liší od kontinentálního. Mallorca je o něco exkluzivnějším místem pro život, domy zde koupili známé osobnosti, služby jsou na vysoké úrovni a také ceny nemovitostí jsou o něco vyšší – apartmány od cca 200.000 EUR, řadový dům od cca 300.000, samostatný dům od cca 500.000 EUR. Obdobně jako Mallorca jsou na tom také další Baleárské ostrovy - Ibiza a Menorca.

Podmínky koupě nemovitosti pro české fyzické a právnické osoby jsou stejné jako v případě pevninských lokalit Španělska, nejsou zde stanoveny tedy žádné legislativní překážky pro české investory. Předpokladem pro převod vlastnictví je získání španělského daňového čísla NIE. Dokladem o vlastnictví je notářský zápis o vlastnictví nemovitosti Escritura de compraventa.

Jednorázové daně a poplatky spojené s koupí nemovitosti

V případě koupě nové nemovitosti platí kupující (prvonabyvatel) DPH ve výši 7%. V případě koupě starší nemovitosti platí kupující daň z převodu nemovitosti ve výši 6 až 7%. Notářské poplatky a další převodové poplatky činí cca 3 % z kupní ceny nemovitosti.

Pravidelné poplatky spojené s vlastnictvím nemovitosti

V případě, že se jedná o nemovitost v rámci komplexu/resortu platí vlastník nemovitosti tzv. Comunidad (úklid společných prostor, ostraha, úprava zahrad, čištění bazénu apod., včetně fondu oprav) - výše těchto poplatků závisí na kvalitě projektu a poskytovaných službách.

Služby a energie – voda, elektřina, plyn, telefon

Daň z nemovitosti - přibližně 0,7%, je odvozena z tabulkových hodnot nemovitosti podle databáze místního úřadu. V případě zájmu je možné obstarat pro klienta služby správcovské firmy, která bude nemovitost spravovat na základě zadání klienta – např. další pronájem, úklid, správa účtů apod. Kalkulace služeb je připravena individuálně pro klienta.

Tlačítko - Nabídka nemovitostí na prodej na Mallorce

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: