Zahraniční reality

Zahraniční realityKoupě rezidenčních nemovitostí v zahraničí se řídí zákony a daňovým systémem platným v zemi, kde se nemovitost nachází, takže podmínky investic se liší. Většina zemí je nicméně zahraničním investorům do rezidenčních nemovitostí otevřená nebo se dokonce snaží zahraniční investice podporovat. Ještě do nedávna bylo v některých zemích nutné pro koupi nemovitostí zakládat místní firmu a na tuto firmu nemovitost koupit, např. v Itálii nebo v Rakousku. Vstupem do EU se tyto komplikace ve většině investičně zajímavých zemí odstranily a je již možné kupovat na fyzickou nebo právnickou osobu bez nutnosti zakládat firmu v zahraničí.

V některých zemích ovšem platí, že pro určitý typ nemovitostí nebo u konkrétních nemovitostí a projektů jsou dané specifické podmínky užívání nemovitosti od místní obce. Těchto nemovitostí je ovšem z obecného pohledu relativně málo. V každém případě doporučujeme osobní konzultaci ohledně podmínek investice při zvažování výběru cílové lokality.

S koupí souvisejí také vedlejší náklady na její realizaci. Kupující platí ve většině zemí buď daň z převodu nemovitosti nebo DPH (v případě nových nemovitostí). Dále platí kupující notářské poplatky a poplatky za vklad do katastru nemovitostí, případně jiné regionálně specifické poplatky. Rellox zajišťuje pro své klienty komplexní servis převodu vlastnictví včetně zajištění zaplacení všech souvisejících poplatků a daní.

Naše databáze obsahuje nabídky nemovitostí z téměř 30 zemí: 

Základní informace o podmínkách koupě rezidenčních nemovitostí v jednotlivých zemích naleznete zde.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: