Reality a nemovitosti v Chorvatsku

Nemovitosti ChorvatskoZájem o nemovitosti v Chorvatsku se logicky soustředí na přímořské oblasti. K nejoblíbenějším lokalitám patří Dalmácie, Zadar, Bibinje, Split, Trogir, Makarská riviéra, ostrovy Brac, HvarKorcula, nebo poloostrov Istria na severním pobřeží Chorvatska. Celoevropskému věhlasu se pak těší zejména Dubrovnik, který má ambice stát se podobně exkluzivní destinací jako letoviska na Francouzské riviéře.

Nákup realit v Chorvatsku je poněkud atypický. Kupovanou nemovitost je potřeba důkladně prověřit a zajistit všechny potřebné formální náležitosti.  Prodávané nemovitosti jsou nezřídka postavené na černo nebo jim schází potřebná dokumentace. I z tohoto důvodu se při nákupu nemovitostí na Jadranu nedoporučuje provádět koupi na vlastní pěst nebo prostřednictvím náhodně vybraných místních realitních agentů.  Chcete-li předejít možným problémům, využijte při nákupu nemovitosti v Chorvatsku služeb naší společnosti, která se postará o prověření nemovitosti i kompletní právní servis.

Nemovitosti v Chorvatsku na prodej

Ceny nemovitostí v Chorvatsku v posledních letech stabilně rostou. V porovnání se srovnatelnými nemovitostmi na Azurovém pobřeží nebo v Itálii se ale přesto drží na přijatelné úrovni. Převážná většina kupujících si zde nemovitosti pořizuje především za účelem vlastního trávení volného času. Vzhledem k současné situaci na realitním trhu, a rychle ubývajícím volným pozemkům v nejtěsnější blízkosti moře, může být koupě rezidenční nemovitosti v Chorvatsku výhodnou investicí. Pozornost především zahraničních kupujících pak přitahují také nově postavené rezidenční komplexy hotelového typu, které splňující veškeré nároky moderního bydlení. Se vstupem Chorvatska do Evropské unie (od 1. července 2013) se navíc zahraničním vlastníkům realit v Chorvatsku otevřou možnosti k získání zajímavého výnosu z případného dalšího pronájmu nemovitosti.

Reality Chorvatsko

V naší databázi si můžete vybírat:

Chorvatsko: koupě nemovitosti, financování

Proces koupě nemovitosti se řídí zákony a daňovými předpisy platnými v dané zemi. Podrobnější informace jsme pro vás připravili na stránce Koupě nemovitosti v Chorvatsku.

Pořízení nemovitosti v zahraničí je obvykle možné financovat hypotékou od zahraniční banky ze země, kde se nemovitosti nachází. V případě Chorvatska je ale tato varianta komplikovanější. Spíše lze doporučit hypotéku od české banky. Detailnější informace naleznete na stránce Financování nákupu nemovitosti v zahraničí.

Proč Chorvatsko?

Chorvatsko je pro Čechy dlouhodobě nejoblíbenější dovolenkovou destinací. Čisté moře, krásná příroda, snadná dopravní dostupnost autem, bez problémů se tady domluví. To vše dělá pro Čechy z Chorvatska zemi zaslíbenou.  Odráží se to i v jejich zájmu o nákup zdejších nemovitostí.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: