Nemovitosti na Azurovém pobřeží

Azurové pobřežíV jižní Francii se největší zájem soustředí k nemovitostem na Azurovém pobřeží – Nice, Cannes, St. Tropez. Tato letoviska jsou populární již několik desítek let a stále budou. Naleznete zde luxusní nemovitosti za několik miliónů EUR, ale také standardní apartmány od cca 150 000 EUR v menších střediscích. Za 150 000 EUR pořídíte také malé studio přímo v Nice.

K nejlepším adresám v Nice patří Promenade des Anglais, zde stojící nemovitosti v první linii u moře obepínají promenádu podél pobřeží. Podobně je tomu na Promenade de la Croisette v Cannes.

Zajímavou volbou mohou být i menší letoviska jako Villefranche-sur-Mer, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Saint-Raphaël, Fréjus nebo Menton, navazující na Monaco. Kromě známých exkluzivních letovisek najdete na Azurovém pobřeží i menší a v širším povědomí ne tolik zapsaná střediska, kde jsou ceny srovnatelných realit výrazně výhodnější. Příkladem může být Cavalaire-sur-Mer nacházející se západně od St. Tropez.

Z východní části Azurového pobřeží stačí přibližně 90 minut cesty a můžete si užívat v Savojských Alpách. Ze západní části je to zase jen kousek do Provence.

Ve Francii existuje státem garantovaný systém dalšího pronájmu nemovitostí, který vám přináší pravidelné roční výnosy až cca 5 % bez dalších starostí se správou nemovitosti.

Nabídka nemovitostí na Azurovém pobřeží

O lokalitě

Francouzská riviéra, známá také jako Azurové pobřeží, je jedna z nejznámějších rekreačních oblastí v Evropě. Je situována na pobřeží Středozemního moře mezi městy Menton a Cassis. Jíž od konce 19. století je Azurové pobřeží dovolenkovým cílem pro turisty z celého světa – oblast nabízí téměř neomezené možnosti ubytování a relaxace.

Byla by ale chyba omezit se jen na největší letoviska jakými jsou Cannes, Nice a St. Tropez – na Azurovém pobřeží se nachází i další resorty, které stojí za návštěvu. Nejznámějším je nejspíše městečko Villefranche-sur-Mer situované několik kilometrů jihozápadně od Monaka. Toto krásné město na svazích kopců je známé jak svou pevností Mont Alban, tak krásnými plážemi se smaragdovým mořem a úžasnou atmosférou starého rybářského přístavu. S Villefranche-sur-Mer přímo sousedí městečko Saint-Jean-Cap-Ferrat situované na poloostrově zasahujícím do Středozemního moře. V současné době je toto město díky naprosto exkluzivní poloze, jedinečné atmosféře a blízkosti Monaka považováno za jeden z nejdražších resortů světa.

Na francouzsko-italských hranicích se nachází město Menton, přezdívané „perla Francie“. Toto letovisko, pocházející z 11. století patří k nejkrásnějším městům na Azurovém pobřeží. Jeho poloha na břehu zálivu společně s jedinečnou kombinací architektonických stylů počínaje barokní bazilikou přes kamennou přístavní pevnost po tradiční rybářské domy Mentonu dává neopakovatelnou atmosféru. Ve městě se nachází šest městských pláží a nesčetné veřejné parky a zahrady.

Dále na jihozápad se mezi městy Cannes a Nice nachází letovisko Antibes. Jeho historie sahá až do pátého století před naším letopočtem, což městu dodalo zajímavý ráz – Antibes je plné památek, je zde k vidění několik muzeí, pevnost a slavný Château Grimaldi s výstavou Picassových děl. V okolí Antibes se nachází 48 pláží o celkové délce téměř 30 kilometrů. Antibes je oblíbené i díky zdejším přístavům – pět přístavů nabízí dohromady přes 3 tři tisíce úvazišť i pro nejmodernější jachty. Port Vauban situovaný nedaleko centra města je s více než dvěma tisíci úvazišti a výborným vybavením největší marínou v Evropě.

Přibližně 20 kilometrů jižně od Cannes se nachází známě dvouměsto Fréjus – St. Raphaël. Tato historická města jsou oblíbena pro kombinaci impozantních historických budov a moderních resortů splňujících veškeré požadavky i těch nejnáročnějších turistů. Z památek je možno zmínit například kostel Notre Dame de la Victoire a několik středověkých pevností v St. Raphaël a katedrálu Saint-Léonce ve Fréjusu, jejíž základy byly položeny již za dynastie Merovejců v sedmém století. Obě letoviska jsou se zbytkem Francie propojena vysokorychlostní dráhou TGV, což společně s blízkým mezinárodním letištěm v Nice přispívá k jejich dobré dopravní dostupnosti.

Oblast Cavalaire-sur-Mer, menší letovisko jižně od St. Tropez, se proslavilo zejména svou jedinečnou polohou na svazích místních kopců a nádhernými plážemi. V městečku se také nachází velká marína s dvanácti sty úvazišti.

Průměrné teploty vzduchu na Azurovém pobřeží (Nice)

Teplota vzduchu Azurové pobřeží

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: