Domy v Chorvatsku na prodej

Koupím dům v Chorvatsku. Takové rozhodnutí již udělala celá řada Čechů a stále více jich o něčem podobném přemýšlí. Pojďme si proto o nákupu nemovitosti v Chorvatsku, v tomto případě vily nebo domu, říci něco více.

» Tip: přejděte na nabídku rodinných domů a vil v Chorvatsku na prodej.

Není překvapením, že se zájem zahraničních investorů soustředí takřka výhradně na domy a vily u moře. Mezi základní požadavky většiny zájemců o koupi domu v Chorvatsku patří výhled na moře a pokud možno co nejkratší vzdálenost k pláži. Nejžádanější jsou samozřejmě domy v první linii u moře, u nich je ovšem potřeba počítat s vyšší cenou. Zároveň se ale může jednat o velmi výhodnou investici, protože volných pozemků v nejtěsnější blízkosti moře ubývá a cena těchto nemovitostí proto bude růst.

Na prodej jsou v Chorvatsku pěkné domy v cenách kolem 200 000 Euro. Ceny nemovitostí jsou v Chorvatsku poměrně stabilní. Po uklidnění situace na Balkáně na přelomu tisíciletí, kdy byly ceny na svém minimu, došlo k jejich prudkému růstu. I přesto chorvatský realitní trh dokáže nabídnout zajímavé nemovitosti za vcelku příznivé ceny. K žádnému otřesu nedošlo ani po roce 2008, kdy s nástupem celosvětové ekonomické krize ceny nemovitostí v řadě zemí prudce poklesly. Chorvatsko se i v této době těšilo zájmu investorů z Německa i dalších zemí a ceny se zde drží na stabilní úrovni s tendencí vytrvalého růstu v řádu jednotek procent ročně.

Z domů na prodej si můžete vybírat jak v pevninské části (Dalmácie, Istrie), tak na chorvatských ostrovech jako Korcula, Brac nebo Hvar. V případě, že si z naší nabídky vyberete dům, který je dosud ve výstavbě, je možné ovlivnit způsob provedení interiérů.

Koupě domu v Chorvatsku

Podrobný popis, jak koupě nemovitosti v Chorvatsku probíhá, jsme pro vás připravili v příslušné sekci našeho webu: Proces koupě nemovitosti v Chorvatsku. Obecně je ale potřeba zmínit nutnost důkladného prověření nakupované nemovitosti. Můžete tak předejít případným následným problémům. U všech nemovitostí v naší nabídce zajišťujeme jejich prověření a postaráme se také o naplnění všech nutných formálních náležitostí.

Prodej domu v Chorvatsku

Prodej nemovitostí v Chorvatsku probíhá podle platných chorvatských zákonů a daňových předpisů. V Chorvatsku momentálně neexistuje daň z kapitálových výnosů, ale pokud se rozhodnete svoji nemovitost prodat do tří let od jejího zakoupení, nevyhnete se zaplacení daně z příjmu. Tu lze zjednodušeně vyčíslit na částku ve výši 25 % z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou. Při prodeji nemovitosti po více než třech letech daň z příjmu platit nebudete.

Luxusní vily

Chorvatsko skýtá dostatek příležitostí i pro pořízení skutečně luxusních nemovitostí splňujících nároky náročné klientely. Exkluzivní vily v cenách kolem 1 milionu Eur v těch nejlepších lokalitách poskytují svým majitelům maximální komfort i soukromí. Pokud se rádi vydáte na vyjížďku lodí na moře, určitě uvítáte i to, že řada z těchto domů situovaných přímo u moře disponuje vlastním molem. V případě luxusních nemovitostí je možné zajistit i kompletní servis spojený se správou a údržbou domu.

Dáváte místo domu v Chorvatsku přednost koupi bytu či apartmánu? Pokračujte, prosím, na článek Prodej apartmánů v Chorvatsku.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: