Nemovitosti v Zadaru

ZadarV nabídce nemovitostí na prodej v Zadaru a jeho okolí naleznete nádherné exkluzivní vily, ze kterých si vyberou i ti nejnáročnější. Vybírat lze ale i z domů a apartmánů nacházejících se v nižších cenových kategoriích. Žádané jsou samozřejmě především nemovitosti skýtající výhledy na moře a okolní hory.

» Nabídka nemovitostí na prodej v Zadaru

O lokalitě

Město Zadar se nachází na pobřeží Jaderského moře přibližně 100 kilometrů od Splitu. Žije zde přibližně 75 tisíc obyvatel a je správním střediskem oblasti.

Území, kde je v současnosti Zadar, je osídleno již několik tisíciletí. Město jako takové však bylo založeno v devátém století před naším letopočtem. Již dlouho před počátkem letopočtu se Zadar stal důležitým obchodním střediskem a námořním přístavem jak pro Féničany, tak pro Etrusky a Řeky. Nejstarší památky však pocházejí z dob nadvlády starověkého Říma – ve městě se nachází několik fór, zbytky akvaduktu a mnoha budov. Další památkou, která stojí za vidění, je kostel svatého Donáta pocházející z devátého století. Ve středověku a raném novověku si Zadar udržel pozici nejvýznamnějšího přístavu ve střední části Jadranu. Město prosperovalo, díky čemuž bylo postaveno opevnění a mnoho památek, které se dochovaly dodnes. Za zmínku stojí například kostel svaté Marie, katedrála svaté Anastásie, palác „Loggie del Commune“, kamenná brána ze 16. století nebo citadela, která od roku 1409 nebyla nijak přestavěna a zachovala si svůj původní charakter.

V blízkém okolí Zadaru se nachází mnoho turistických letovisek, které díky příjemnému klimatu a dobrému vybavení patří k nejnavštěvovanějším v této části Jadranu.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: