Lokality pro nákup nemovitostí ve Švýcarsku

Lokality pro nákup nemovitostí ve ŠvýcarskuŠvýcarsko si stále zachovává statut výjimečné oblasti pro pobyt a život v rámci Evropy. Jedná se o zemi s přírodním bohatstvím v podobě Alp, horských údolí, prestižních lyžařských středisek s vynikajícími lyžařskými podmínkami, krásných jezerních oblastí a dalších turistických lákadel.

Největší pozornosti se mezi zájemci o investice do švýcarských nemovitostí těší alpské lokality. Švýcarská alpská střediska jako Saas-Fee, Verbier, Wengen, Zermatt, Villars, Livigno a další nabízejí výborné sněhové podmínky včetně lyžování na ledovci, moderní lanovkové vybavení a kvalitní služby včetně těch určených pro nejnáročnější klientelu.

» Nabídka nemovitostí ve Švýcarsku

Podrobnější informace o vybraných lokalitách

Saas-Fee

Saas-Fee patří mezi nejoblíbenější resorty. Toto malé městečko obklopené třinácti čtyřtisícovkami nabízí nespočet možností sportovního vyžití po celý rok. V zimě si návštěvníci mohou užívat přes 170 kilometrů sjezdovek, v létě jsou zdejší hory Weissmies, Nadelhorn a Lenzspitze ideální pro lezení. Saas-Fee je také oblíbené milovníky paraglidingu a letu na rogalech. Není bez zajímavosti, že do města je od roku 1951 zakázán vjezd automobilům. Saas-Fee si tak zachovalo svou charakteristickou atmosféru – již po desetiletí je označováno jako „perla Alp“.

Verbier

Vesnice Verbier je východiskem pro stejnojmenné lyžařské středisko, které patří mezi nejoblíbenější na celém světě. Verbier dohromady s ostatními středisky resortu 4 Vallées nabízí přes 410 kilometrů těch nejkvalitnějších sjezdovek. Toto středisko se však spíše než sjezdovkami proslavilo lyžováním mimo sjezdovky – dá se říci, že se v průběhu minulých let stalo „mekkou“ freeridingu a heliskiingu. Letní aktivity, které je možno provozovat ve Verbier, jsou podobné jako ve zbytku Alp – tedy golf, plavání, paragliding nebo turistika.

Wengen

Mezi vyhlášené švýcarské resorty patří i Wengen. Stejně jako Saas-Fee, i Wengen zakázal vjezd autům, což společně s přísnými nařízeními týkajícími se výstavby vedlo k tomu, že si toto městečko zachovalo jedinečný ráz a velmi příjemnou atmosféru. Wengen se pravidelně konají závody ve sjezdovém lyžování. Například závod na sjezdovce Lauberhorn je nejdelším a pravděpodobně nejobtížnějším závodem Světového poháru. Závodníci při něm dosahují rychlostí překračujících 160 kilometrů za hodinu. Wengen je také domovem mnoha mezinárodních lyžařských klubů, britský Downhill Only klub s tradicí od roku 1925 může být příkladem.

Zermatt

Stejně jako Saas-Fee a Wengen, i Zermatt zakázal vjezd motorovým vozidlům. Toto město na úpatí Matterhornu je známé zejména jako ráj horolezců, turistů a milovníků sjezdového lyžování. Pro všechny tyto sporty nabízí skutečně ideální podmínky. Místní sjezdovky umožňují díky poloze ve značné nadmořské výšce celoroční lyžování. Není bez zajímavosti, že Zermatt je výchozí stanicí Gornergratbahn, jedné z nejvýše položených železnic v Evropě. Nádherné panoramatické výhledy, kterých se cestujícím na této dráze dostane, jsou skutečně neopakovatelné.

Grindelwald

Grindelwald, vyhlášené středisko v Bernském kantonu, je oblíbené zejména pro možnosti sportovního vyžití jak v létě, tak v zimě. Turistika zde má velmi dlouhou tradici. Grindelwald je obklopen hustou sítí velmi dobře značených tras. Pro milovníky lyžování a snowboardingu je zde připraveno mnoho kilometrů sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Grindelwald je taktéž výchozím bodem pro výstup na Eiger, jeden z ikonických alpských vrcholků.

Interlaken

Na rozdíl od ostatních středisek, Interlaken je známý spíše jako výchozí bod pro turistiku. Již od počátku 19. století je Interlaken cílem turistů z celé Evropy. Díky jeho ideální poloze je možno během pobytu prozkoumat okolí alpských velikánů jako jsou Eiger, Jungfrau nebo Mönch. V bezprostřední blízkosti města se nachází jezera Thun a Brienz.

Jezera u švýcarsko-italských hranic

Další oblíbenou částí Švýcarska vyhledávanou novými rezidenty je oblast jezer při hranicích s Itálií - Lago di Lugano a Lago Maggiore, která nabízí krásné prostředí subtropické flóry u jezera, v blízkosti hor a dojezdu do lyžařských středisek. Lago Maggiore, jezero na švýcarsko-italských hranicích, patří mezi nejoblíbenější turistické cíle. Krásné jezero o délce přes 60 kilometrů nabízí ideální podmínky pro rekreaci.

Vzhledem k poloze nedaleko horských letovisek mohou nemovitosti na jeho březích sloužit i jako výchozí body pro milovníky lyžování. Klima v okolí jezera je téměř subtropické, díky čemuž se na jeho březích nacházejí krásné zahrady plné exotických rostlin. Okolí jezera je svým charakterem velmi podobné ostatním alpským jezerům (Lago di Garda, Lago di Como atd.), je tedy velmi vhodné k provozování turistiky a cykloturistiky. Nejvýznamnější města na březích jezera jsou Verbania a Arona. V Aroně se nachází 23 metrů vysoká socha, která byla od roku 1624 až do stavby Sochy Svobody nejvyšší sochou s vnitřním schodištěm. Město Luino, které se taktéž nachází na březích Lago Maggiore, se proslavilo svými trhy.

Lago di Lugano je oproti ostatním známým alpským jezerům spíše menší, to mu však nijak neubírá na atraktivitě. Nachází se nedaleko Lago Maggiore v nejjižnějším výběžku Švýcarska, má tedy velmi příjemné středomořské klima. Na jeho březích se nachází mnoho vyhlášených lázní s velmi dlouhou tradicí. Jezero je turistickým cílem i díky husté síti dobře značených tras v jeho okolí. Ze zajímavých markant v okolí je možné zmínit například hory Monte Bré a San Salvatore s krásnými vyhlídkami a přírodní rezervaci Monte San Giorgio, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Více informací o Švýcarsku naleznete zde.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: