Nemovitosti na ostrově Brač

Ostrov BračOstrov Brač patří mezi vyhledávané cíle v Chorvatsku. A to platí i pro zájemce o nákup realit. Příjemné středomořské klima a krásné pláže s drobnými oblázky a pískem patří k velkým lákadlům. Zatímco ve směru na sever pevnina k moři povlovně spadá, jižní část je charakteristická podstatně strmějšími srázy u pobřeží.

» Nabídka nemovitostí na prodej na ostrově Brač

O lokalitě

Brač je největší dalmatský a zároveň třetí největší chorvatský ostrov. Nachází se přibližně 15 kilometrů jižně od Splitu. Od pevniny jej dělí Hvarský průliv na severu, na západě a na jihu Brač sousedí s ostrovy ŠoltaHvar. Ostrov je tvořen vápencovými horninami – bílý mramor z Brače byl použit ke stavbě mnoha zdejších památek, z nichž je možno zmínit například slavný Diokleciánův palác ve Splitu. Není bez zajímavosti, že Bílý dům ve Washingtonu D. C. je taktéž postaven z velké části právě z bračského kamene. V současnosti je místní mramor využíván zejména pro výrobu drobných upomínkových předmětů.

Na ostrově není příliš pamětihodností, o to více soukromí a klidu zdejší letoviska nabízejí. Místní azurové moře a nádherné oblázkové pláže lákají desítky tisíc turistů ročně. Průměrná délka slunečního svitu je 2 700 hodin ročně – krásné počasí je tak téměř jistotou. Doprava na Brač je možná díky pravidelným trajektovým linkám Split-Supetar a Makarska-Sumartin. V letní sezóně je možné využít i leteckou dopravu.

Za návštěvu stojí světoznámá pláž Zlatni rat, označovaná jako nejkrásnější pláž celého Chorvatska. V její bezprostřední blízkosti se v malém borovém lesíku nachází zbytky římské vily.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: