Nemovitosti na ostrově Hvar

Ostrov HvarHvar patří spolu s ostrovy BračKorčula k trojici velkých ostrovů nacházejících se nedaleko Splitu. V nabídce realit je možné najít jak zrekonstruované typicky chorvatské kamenné domy, tak i moderní rezidence nebo apartmánové domy.

» Nabídka nemovitostí na prodej na ostrově Hvar

O lokalitě

Ostrov Hvar, který je typický svým podlouhlým tvarem, se nachází jižně od Brače. Jeho východní cíp zasahuje až k poloostrovu a pevnině – průliv mezi pevninou a ostrovem měří pouhé tři námořní míle. Hvar je se svou bohatou historií (město Stari Grad v severní části ostrova patří k nejstarším sídlům v Dalmácii) a nádhernými plážemi oblíbeným turistickým cílem.

Města Hvar, Stari Grad, Jelsa a Sucuraj nabízí příjemnou středomořskou atmosféru a procházka jejich kamenem dlážděnými uličkami je příjemným zážitkem. Na rozdíl od většiny ostatních chorvatských letovisek, město Hvar je známé i nočním životem – je domovem jednoho z nejvýznamnějších evropských hudebních klubů. Místní marína je v sezóně plná luxusních jachet a lodí. Ostrov se také proslavil produkcí vína a zejména levandule. Po většinu roku jsou pole v okolí měst fialová a vůně levandule prosycuje slaný středomořský vzduch. Vinice a levandulová pole v okolí města Stari Grad jsou dokonce zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: