Nemovitosti v Trogiru

TrogirPro mnohé je starý Trogir ještě romantičtějším místem než Dubrovník. Nabídka nemovitostí v Trogiru je poměrně bohatá, k dispozici jsou jak domy s výhledem na moře, tak i jednotlivé apartmány. Zajímavou alternativou může být koupě nemovitosti na ostrovu Čiovo, který se nachází bezprostředně u Trogiru a s pevninou jej spojuje most.

» Nabídka nemovitostí na prodej v Trogiru

O lokalitě

Trogir, jedno z nejkrásnějších měst na pobřeží Jadranu, se nachází přibližně 30 kilometrů západně od Splitu. Jeho historie sahá až do 3. století před naším letopočtem a díky četným památkám a jedinečné atmosféře byl Trogir v roce 1997 zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Město je již po dlouhá desetiletí vyhlášeným turistickým letoviskem – nachází se zde dohromady přes 20 tisíc lůžek jak v levných apartmánech, tak v luxusních hotelích.

Samotné historické centrum Trogiru se nachází na malém ostrově situovaném mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Z památek, které stojí za vidění, je možno zmínit například známou pevnost Kamerlengo vybudovanou v 15. století Benátčany, nádhernou gotickou katedrálu starou téměř 800 let nebo četné románsko-gotické budovy rozeseté po celém městě. V Trogiru je tak možno spatřit jedinečný mix historických památek z různých období – od budov postavených Římany přes gotické a renesanční stavby až po moderní budovy.

Zásadní výhodou Trogiru je jeho dobrá dostupnost – leží pouze šest kilometrů od mezinárodního letiště ve Splitu, městem navíc prochází Jadranská magistrála, jedna z nejdůležitějších dopravních tepen v této části Chorvatska. Zároveň je plánováno prodloužení příměstské železnice ze Splitu do Trogiru, centrum Splitu tak bude velmi snadno a rychle dostupné.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: