Nemovitosti v Toskánsku

Dům v ToskánskuV italském Toskánsku je omezená nová výstavba, díky čemuž si tento region stále zachovává svoji jedinečnost. Místní kamenné rustikální domy umístěné ve svahu s výhledem na moře nejsou levné (od cca 700 000 EUR), ale za výsadu být jedním z mála vyvolených se platí všude na světě.

V Toskánsku se nachází také známá letní letoviska, např. Forte dei Marmi, Marina di Pietrasanta, s písečnými plážemi. V těchto exkluzivnějších letoviscích se ceny pohybují od cca 300.000 EUR za apartmán a od cca 600.000 EUR za dům.

Ceny nemovitostí, které se nacházejí více ve vnitrozemí, jsou o něco nižší. Poměrně častým trendem je v poslední době přestavba starých rustikálních statků na útulné hotýlky pro agroturistiku, což může být i zajímavá podnikatelská příležitost.

Tlačítko - nemovitosti v Toskánsku

Toskánsko

Doprava

Vzdálenost Toskánska od České republiky umožňuje vcelku bezproblémovou dopravu autem. Na místě můžete být již za cca 10 hodin. Záleží samozřejmě na tom, odkud a kam přesně pojedete. Další možností je využít leteckého spojení, kdy lze přímou linkou z Prahy letět do Pisy. Využít lze ale i další letiště, např. ve Florencii nebo Římě.

Počasí

Toskánsko se vyznačuje mírným středomořským klimatem. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Nejpříjemnější počasí k pobytu je přibližně od poloviny dubna do října.

Průměrné teploty v Toskánsku °C

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Průměrná denní teplota vzduchu 11 13 16 19 23 27 30 30 27 22 16 12
Průměrná teplota moře 12 12 13 14 16 20 22 24 22 20 17 14


O lokalitě

Toskánsko je oblast ve střední Itálii, která je známá nejen svou historií, krásnou krajinou a památkami, ale i jedinečnou kuchyní. V období renesance bylo Toskánsko centrem tehdejšího světa a je rodištěm řady významných osobností. Nachází se zde mnoho nádherných památek, z nejslavnějších je možno zmínit například Gallerii degli Uffizi, florentský most Ponte Vecchio nebo šikmou věž v Pise.

Toskánsko

Zvlněná toskánská krajina je protkána nesčetným množstvím silniček, které spojují historická města pocházející z časů Etrusků nebo Římanů. Jedním z důvodů, proč navštívit Toskánsko, jsou jeho nádherné pláže. Břehy Toskánska omývá Tyrhénské a Ligurské moře a zdejší pláže jsou považovány za jedny z nejhezčích v Itálii. Za návštěvu stojí i ostrov Elba, na němž v 19. století pobýval Napoleon Bonaparte. Toskánsko je domovem mnoha kulinářských specialit, ze kterých je možno jmenovat například vyhlášené víno Chianti, lanýže, olivový olej nebo místní uzeniny.

Administrativním centrem Toskánska je Florencie – historické město pocházející z dob starých Římanů představuje skutečnou perlu, kvůli které stojí za to Toskánsko navštívit. Dominantou města je nepochybně dóm Santa Maria del Fiore – tato gotická stavba ze 14. století je čtvrtým největším chrámem na světě. Za zmínku dále stojí kaple svatého Jana Křtitele, osobitý most Ponte Vecchio, galerie Uffizi nebo Michelangelův rodný dům. Město je ale také plné exkluzivních butiků a vyhlášených restaurací, ve kterých můžete okusit místní speciality.

Pisu nejvíce proslavila celosvětově známá šikmá věž, toto město na pobřeží Tyrhénského moře však nabízí mnoho dalších důvodů pro návštěvu. Mimo slavného Náměstí zázraků se v Pise nachází přes dvacet katedrál a několik paláců. Pisa je domovem tří elitních univerzit.

Z dalších toskánských měst bychom neměli zapomenout ani na Sienu, San Gimignano, Volterru a Prato. Tato nádherná středověká města mají naprosto jedinečnou atmosféru a historickou hodnotu – většina toskánských měst je zapsána na seznamu UNESCO.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: