Španělsko je ideálním místem pro trávení důchodu

V porovnání s jinými evropskými zeměmi nabízí Španělsko nejvyšší životní úroveň s nejnižšími náklady, což je pro mnoho penzistů, kteří se chtějí přestěhovat za sluníčkem, velmi důležitý argument k uvážení.

Pokud vezmeme v úvahu i další faktory jako je výběr nemovitostí, společenský život, zdravotnická zařízení a čilá, fascinující kultura, a začíná být jasné, proč je Španělsko nejoblíbenějším místem k trávení důchodu v Evropě.

Životní náklady

Penzionovaný pár může ve Španělsku vcelku pohodlně vyžít z důchodu, přičemž životní náklady budou na zhruba srovnatelné úrovni jako v domovské zemi. V obdobné cenové úrovni jsou i návštěvy restaurací, společenský život, ale i poplatky a daně.

Společenský život

Oblasti, kam se nejvíc lidí stěhuje na důchod, jsou plné místních lidí proslulých svou společenskostí a aktivně v nich funguje komunity vystěhovalců. Tato místa nabízejí spoustu společenského vyžití, ať jde o místní golfové a sportovní kluby, charitativní a kulturní organizace, nebo jednoduše účast na četných fiestách, spoustu vynikajících kaváren atd.

Zdravý životní styl

Většina Španělska je díky svému klimatu a scenériím vhodná k outdoorovým aktivitám jako málokterá jiná země. Dostupná škála sportů je široká, od golfu a tenisu přes plachtění a potápění po cyklistiku, pěší turistiku a jógu. Každý si zde najde to své, ať jsou jeho zájmy a schopnosti jakékoliv: je jedno, jestli toužíte po intenzivním cvičení, nebo vás spíš láká návštěva fitness. Spolu se sluníčkem a zdravým středomořským jídelníčkem tvoří tyto outdoorové aktivity přesně to, co vám lékař doporučí, abyste si udrželi mladé tělo i ducha.

Podnebí

Když se člověk rozhodne odstěhovat na důchod do zahraničí, velkou roli samozřejmě hraje podnebí. Kdo bych chtěl trávit své roky na penzi tím, že bude z okna sledovat lijáky? Sluníčko, příjemné teploty a možnost být venku na čistém a čerstvém vzduchu je lepší, než muset kvůli počasí trčet doma. Především se vám díky tomu otevřou možnosti velice rozmanitého způsobu života. Ostatně, kdo by nesnil o bydlení u moře?

Zdravotní péče

Systém zdravotní péče ve Španělsku patří podle Světové zdravotnické organizace mezi nejlepší na světě. Pro většinu penzistů je bezplatný, pokud mají nárok na bezplatnou lékařskou péči ve své vlastní zemi. Kromě toho jsou léky ve Španělsku levnější než ve většině Evropy, což je důležité pro ty, kdo se léčí s nějakým chronickým onemocněním.

Španělsko patří mezi nejslunečnější, nejspolečenštější, nejzdravější, cenově dostupné a z kulturního hlediska fascinující části Evropy, takže je celkem pochopitelně zemí, kam se na důchod stěhuje nejvíce Evropanů. Přidáte se k nim také?

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: