Nemovitosti v Karibiku? Připravte se na život v ráji

Karibik je pravým rájem na zemi. Své by o tom mohla vyprávět celá řada Evropanů, kteří se zde rozhodli žít trvale, nebo zde alespoň tráví část roku.

Karibik je místem, kde realita překonává očekávání. Křišťálově čisté moře omývající více než 600 kilometrů nádherných pláží lemovaných palmami. Nádherná příroda, pohodová atmosféra, tři desítky golfových hřišť. To je jen krátký výčet předností, které může nabídnout Dominikánská republika. Jedna z karibských zemí patřící k nejčastějším cílům Evropanů, kteří se chtějí v Karibiku usadit.

Není problém narazit na řadu lidí, kteří prodali svoji firmu a našli zde svůj vysněný domov. Další si svůj byznys ponechali, tráví zde jen část roku a na starý kontinent se pravidelně vracejí.

Cizinci mohou nemovitosti v Dominikánské republice nakupovat bez omezení. Koupě nemovitosti je relativně levná, s vyřízením veškerých formalit spojených s nákupem nemovitosti vám pomůže Rellox. Vašemu životu v ráji proto nemusí stát nic v cestě.

Reality v Dominikánské republice na prodej

Nabídka realit v Dominikánské republice

V případě, že budete zvažovat koupi nemovitosti v Dominikánské republice, budete se s největší pravděpodobností rozhodovat mezi apartmánem v některém z bytových komplexů nebo vlastní vilou. Třetí, přeci jen trochu komplikovanější možností, je nákup pozemku, na kterém si svůj dům následně postavíte.

V případě apartmánů lze vybrat bydlení v rámci luxusních developerských projektů v první linii u moře nebo nedaleko pláží, ale i v blízkosti golfových hřišť. Žádané jsou také apartmány v rámci kondominií, uzavřených rezidenčních komplexů nepřístupných veřejnosti.

Zejména pro ty, kteří chtějí v Karibiku trávit více času, je ideálním řešením vlastní vila. Samostatně stojící dům lze pořídit již od přibližně 150 000 USD, nabídka kvalitních nemovitostí se výrazně rozšiřuje v cenovém intervalu od 200 000 USD. Není ale problém vybrat si i z poměrně pestré nabídky skutečně luxusních vil zaručujících veškerý potřebný komfort. Zde se ceny pohybují v řádech jednotek nebo i desítek milionů USD.

Proč si vybrat Dominikánskou republiku

  • Stálé, celoročně krásné počasí.
  • Krásné moře s dlouhými běloskvoucími plážemi.
  • Nádherná příroda na mnoha místech dosud nedotčená civilizací a cestovním ruchem.
  • Pohodový životní styl.
  • Skvělé jídlo a pití.
  • Přívětivé obyvatelstvo.
  • Stabilní ekonomická situace.
  • Podnikatelské příležitosti na ostrově.

Základní informace o Dominikánské republice

V Dominikánské republice žije více než 9 milionů obyvatel. Většina z nich jsou katolíci. Úředním jazykem je španělština, domluvit se ale často nechá i v angličtině nebo francouzštině. Hlavním městem je Santo Domingo.

Platidlem je dominikánské peso, především v turistických centrech jsou ale bez problémů akceptovány i platby v USD a EUR. Peníze je potřeba měnit výhradně v bankách nebo certifikovaných směnárnách. Při opuštění země je povoleno v hotovosti vyvážet maximálně 10 000 USD (či odpovídající ekvivalent v jiné měně).

Víza

Občané ČR při cestě do Dominikánské republiky na dobu nepřesahující 90 dnů nepotřebují vízum. Na některém z konzulátů nebo přímo na letišti si jen musí pořídit tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v hodnotě kolem 10 USD.

Zdravotní péče

Zdravotní péče odpovídá standardům, na které jsou Evropané zvyklí. Zdravotní péči poskytují převážně soukromá zařízeními. Je potřeba se jen připravit na platbu v hotovosti. Před cestou se doporučuje uzavření odpovídajícího zdravotního pojištění. Případné náklady vzniklé při ošetření v Dominikánské republice pak jsou pojištěnci vráceny po návratu do vlasti.

Pro tísňové volání se stejně jako např. ve Spojených státech amerických používá číslo 911.

Užitečné odkazy:

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: