Nemovitosti v jižní Itálii

Jižní ItálieOblasti v jižní Itálii, např. Kalábrie, ještě nepodlehly masovému přílivu investorů, takže ceny nemovitostí jsou zde přijatelné a malé apartmány u moře lze pořídit již od cca 80 000 Eur. Odvrácenou stranou mince jsou nedostatečně rozvinuté služby.

» Nabídka nemovitostí v jižní Itálii 

O lokalitě

Kalábrie patří mezi nejchudší oblasti v Evropě, to se však nedá říci o jejím přírodním bohatství. Zdejší pitoreskní městečka, nádherná příroda a dechberoucí pláže mezi skalními útesy jsou skutečně volbou znalců. Místní kuchyně se zaměřuje na úpravu mořských plodů a je skutečně vynikající. Za nevýhodu není možno považovat ani vzdálenost tohoto regionu od ČR – je možno využít například mezinárodní letiště v Bari, ale i pokud dáte přednost dopravě autem, je při cestě do Kalábrie možné využít dlouhých dálničních úseků, takže cesta netrvá zase tak dlouho. Úžasná městečka jako Tropea a Scilla nabízejí naprosto neopakovatelnou atmosféru – pohled přes blankytné moře na sopku Stromboli je nezapomenutelným zážitkem.

Z dalších regionů jižní Itálie stojí za zmínku Apulie a Basilicata, regiony severně od Kalábrie. Pro tyto regiony platí to stejné jako pro Kalábrii – dosud nebyly turisty objeveny, takže nabízejí úžasnou atmosféru, nízké ceny a naprostý klid. Mnohé místní pláže jsou zapsány díky svému jedinečnému charakteru a průzračné vodě na seznam světového dědictví UNESCO.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: