Nemovitosti na Francouzské riviéře

Mezi nejprestižnější letní evropské destinace patří bezesporu Francouzská riviéra, pro mnohé možná známější pod názvem Azurové pobřeží.

Nemovitosti se zde nekupují jen za účelem rekreace nebo z investičních důvodů, nezanedbatelným aspektem je i reprezentativní prvek. Srovnatelnou prestiž s Francouzskou riviérou má snad ještě italské Toskánsko.

Francouzská riviéra je synonymem luxusu, prestiže, bohatého společenského i kulturního života, ale také historie, umění a vytříbené gastronomie. Zároveň se zde můžete těšit na kilometry nádherných pláží, azurově zabarvené moře a nádhernou přírodu jižní Francie. Francouzská riviéra je místem, kde si budete života užívat plnými doušky.

K Azurovému pobřeží neodmyslitelně patří přístavy plné kotvících jachet, útulné vinárny a kavárny, luxusní restaurace, ale i kasina nebo módní boutique. V sezoně se to tady jen hemží vlivnými, úspěšnými a slavnými lidmi. Ti sem přijíždějí na slavný filmový festival v Cannes, na Grand Prix Formule 1 v Monacu, ale i za odpočinkem, zábavou a byznysem.

Tlačítko - Nabídka nemovitostí na Francouzské riviéře

Ceny nemovitostí na Francouzské riviéře

Čeští občané mohou nemovitosti ve Francii nakupovat bez omezení. Zdejší realitní trh je charakteristický o něco vyšší úrovní cen než v dalších srovnatelných státech, v případě prestižní lokality jako je Azurové pobřeží to platí dvojnásob. Na druhou stranu ceny realit zde šly v poslední době níže, což je pro investory samozřejmě lákadlem. Nabídka luxusních nemovitostí je dostatečně bohatá, lze ale pořídit i cenově dostupnější apartmány již od přibližně 150 tisíc Eur.

Lokality

Francouzská riviéra se rozkládá při pobřeží Středozemního moře mezi městy Menton u italských hranic po Marseille. Mezi nejvěhlasnější letoviska patří Cannes, Nice, Saint-Tropez, Antibes či Monako. Vyplatí se věnovat pozornost i menším městům a vesničkám. Za jednu z nejprestižnějších destinací je považované Villefranche Sur Mer, zajímavou volbou může být i Fréjus, Saint-Raphaël nebo Cavalaire-sur-Mer.

Doprava

Azurové pobřeží je dopravně poměrně dobře dostupné. Vzdálenost z Prahy do Nice činí asi 1 200 km a velkou část cesty je možné jet po dálnici. Cesta tak netrvá o mnoho déle, než když pojedete např. do jižní části Dalmácie. Volit můžete mezi několika variantami cest. Většinou se doporučuje jet přes Německo, Rakousko a Itálii.


Zvětšit mapu

Využít můžete také leteckého spojení. Z Prahy létají přímé linky do Nice, Marseille i Lyonu.

Počasí

Počasí v oblasti jižní Francie ovlivňuje středomořské klima. Panují zde suchá a horká léta a mírné, spíše deštivé zimy. Letní teploty se běžně pohybují kolem 27 °C, příjemně teplé je i moře. Oblast se pyšní až 300 slunečnými dny v roce. Pobyt venku při větších vedrech zpříjemňuje od moře jdoucí vánek.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: