První část spojení Kaprunu s ledovcem Kitzsteinhorn – již brzy

Již jen poslední dny zbývají a v Kaprunu bude otevřena první část dlouho očekávaného projektu K-onnection.

Projekt zahrnuje dvě nové lanovky vedoucí přímo z Kaprunu do ski areálu Maiskogel a odtamtud dále do stanice Langwiedboden v ledovcovém areálu Kitzsteinhorn. Díky tomu si lyže můžete nasadit už v centru Kaprunu a pohodlně se nechat vyvézt až pod Kitzsteinhorn. Večer pak bez problémů sjedete shora až do údolí – přímo do centra města.

Dne 14. prosince bude zahájen provoz desetimístné kabinkové lanovky Maiskogelbahn, vedoucí z Kaprunu (768 m n. m.) na Maiskogel (1 570 m n. m.). Lanovka přepraví až 2 800 osob za hodinu a cesta potrvá pouhých 12 minut. Povede přes novou mezistanici Stanger, která zajistí přístup k areálu pro začátečníky a lyžařské školy. U dolní stanice můžete navštívit nové centrum Kaprun Center, které zahrnuje pokladny, obchod se sportovním vybavením, půjčovnu a úschovnu až pro 2 000 párů lyží. Lanovka bude v provozu i v létě, takže se turisté snáze dostanou přímo k značeným trasám.

Kitzsteinhorn

Druhá část projektu, spojení Maiskogelu s Kitzsteinhornem lanovkou 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-Konnection, bude dokončena v prosinci 2019. Lanovka bude mít kapacitu 2 700 osob za hodinu a jízda potrvá 9 minut. V rámci celého projektu je kladen důraz na maximální komfort lyžařů a využití nejmodernějších technologií.

V praxi tyto novinky také znamenají, že se z centra Kaprunu dostanete šesti lanovkami až na vrcholovou stanici na Kitzsteinhornu ve výšce 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek bude mít celkem 12 km. Takto překonané převýšení 2 261 metrů bude největší ve Východních Alpách.

Ledovcové středisko díky těmto změnám bude nově přístupné ze dvou různých míst – z dolní stanice lanovky Gletscherjet pro denní hosty a z centra města pro ty, kteří jsou v Kaprunu ubytovaní v hotelu nebo vlastním apartmánu. Kaprun nyní bude moci nabídnout jistotu sněhové pokrývky od října až do jara, což ještě posílí jeho pověst alpské top destinace. Vzroste samozřejmě také jeho atraktivita pro investory.

Na podzim 2019, tedy těsně před otevřením druhé lanovky, bude v Kaprunu dokončen nový projekt apartmánů. Apartmány budou určeny k pronájmu, ale zároveň je vlastníci budou moci několik týdnů v roce využívat pro vlastní potřeby. Pobyt jim přitom zpříjemní služby tohoto komplexu, jako je restaurace nebo wellness s bazénem.

V centru Kaprunu, v docházkové vzdálenosti od sjezdovky Maiskogel, je na prodej také krásný apartmán s terasou a parkovacím místem v garáži.

Výborně umístěný je i další nový apartmán v komplexu s wellness a fitness centrem. Z tohoto apartmánu se do centra Kaprunu i k nově postavené lanovce dostanete pohodlně pěšky. Auto může zůstat po celou dobu pobytu zaparkované na přilehlém parkovišti.

» Nabídka nemovitostí na prodej v Kaprunu

Foto: Tatiana Popova/Shutterstock, nikolpetr/Shutterstock, Rellox

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: