Nejlepší pláže v Evropě

Prázdniny jsou v plném proudu a my vám přinášíme přehled nejlepších evropských pláží. Vybrat si z nich může podle svých potřeb opravdu každý, ať už plánuje bujarou dovolenou s partou přátel, nebo chce s rodinou prozkoumat prosluněná zákoutí Evropy, či jen hledá pláž co nejblíže u letiště. Kompletní přehled 100 nejlepších pláží v Evropě zveřejnila společnost GoEuro.

Na nejvyšší příčce žebříčku se umístilo španělské letovisko Alicante. Město je dobře dostupné a láká na nezapomenutelný noční život ve známých klubech a na zajímavou nabídku vodních aktivit. Za návštěvu zde rozhodně stojí nádherná pláž La Albufereta s bílým pískem, palmami a horami na pozadí. Pláž je velmi oblíbená mezi místními, můžete se tedy těšit na pořádnou dávku autentické španělské kultury.

Nejznámější pláží v Alicante je sedm kilometrů dlouhá pláž San Juan, lemovaná restauracemi a bary a dobře dostupná tramvají. Kromě toho si tu můžete zahrát plážový volejbal nebo vyzkoušet windsurfing. Cesta z letiště na tuto pláž zabere jen 24 minut jízdy autem. Za dokonale čistou vodou u pláže Postiguet v srdci města jezdí turisté z celého světa.

» Podívejte se, kde všude si můžete pořídit nemovitost u moře.

Jako nejsnadněji dostupná pláž byla vyhodnocena pláž v německém Westerlandu. Z letiště se na ni dostanete za pouhých 14 minut, což ocení zejména rodiny s dětmi, vyhýbající se náročnému cestování, nebo studenti a turisté s omezenými časovými možnostmi. Z letiště to je ale kousek i na pláž ve španělském Puerto del Carmen nebo v Nice na Francouzské riviéře.

Pro ty, kteří si kromě relaxace chtějí užít i sportu, je ideální pláž v italském Palermu. Zdejší nabídku aktivit a vodních sportů lze označit za nejzajímavější a nejširší z celé Evropy.

Skvělým zpestřením dovolené může být také například dobře vychlazený koktejl na pláži. Proto je pro mnohé důležitá i kvalita nočního života ve vybraném letovisku a v noci to nejvíce žije v Barceloně ve Španělsku.

Kromě zmíněných destinací se v první desítce objevily i Katánie, Janov a Alghero v Itálii, Palma na Mallorce, SplitChorvatsku a Marseille a Cannes ve Francii na Azurovém pobřeží. Podívejte se také na článek s tipy na bydlení u nejlepších pláží Chorvatska.

Foto: Shutterstock.com

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: