Nejlepší pláže Chorvatska

O tom, která pláž je nejkrásnější, se mohou vést nekonečné debaty, protože otázka vkusu je věcí ryze individualistickou. O tom, že Chorvatsko má v této oblasti co nabídnout, ale sporu není. Ne náhodou byly zdejší pláže označeny portálem European Best Destination právě za ty nejkrásnější.

Pojďme si některé z vyhlášených chorvatských pláží představit. Ještě před tím, než se do toho pustíme, je na místě připomenout, že zdejší pláže vynikají také svojí čistotou. Ostatně čistá pláž i moře je bezpochyby podmínkou, abyste se na pláži cítili dobře.

A teď již několik tipů na nádherné chorvatské pláže, které rozhodně stojí za návštěvu.

Zlatni Rat, Brač

Ikonická pláž Zlatni rat se nachází u městečka Bol na ostrově Brač. Název dal pláži charakteristický tvar rohu (Zlatni Rat = Zlatý roh). Pláž je oblázková a různé mořské proudy si s kamínky pohrávají. Díky tomu se tvar pláže průběžně mění. Někdy je špička zatočená doprava, jindy zase doleva. Jedná se o jedno z nejfotografovanějších míst Chorvatska.

Náš tip na bydlení v okolí: Dalmatská kamenná vila přímo u pláže Zlatni Rat

Luxusní vila v typickém dalmatském stylu, přímo u pláže, 3 ložnice, 2 koupelny, bazén. » Podrobnosti o nemovitosti

Dalmatská kamenná vila přímo u pláže Zlatni Rat

Vela plaža, Baška

Spoustou nádherných pláží se pyšní také ostrov Krk. Jednou z nich je Vela plaža v Bašce. Pláž pyšnící se tzv. Modrou vlajkou se táhne podél široké zátoky v délce přibližně dvou kilometrů. Nechybí zde sportovní zázemí nebo tobogán. Při lenošení na lehátku si můžete vychutnávat výhledy na majestátné pohoří Velebit na protější straně pevniny.

Náš tip na bydlení v okolí: Moderní apartmán s krásným výhledem na moře

Pouze 50 m od moře, v dosahu veškeré občanské vybavenosti. Terasa, klimatizace, zahrada. » Podrobnosti o nemovitosti

Moderní apartmán s krásným výhledem na moře

Punta Rata, Brela

Punta rata je cca 1,5 kilometrová pláž nacházející se na Makarské riviéře u letoviska Brela. Na kontě má celou řadu ocenění. Časopis Forbes ji zařadil mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Písečno-oblázková pláže je lemovaná borovicovými háji, najdete zde nespočet zátok s průzračně modrou vodou. Na špičkové úrovni je i zázemí včetně plážových barů, restaurací nebo nabídky sportovního vyžití. Vzhledem k oblíbenosti pláže se především v sezoně vyplatí vyrazit k moři hned po ránu, abyste si zabrali co nejlepší místo.

Náš tip na bydlení v okolí: Útulný apartmán s nádherným výhledem na moře

V atraktivní lokalitě blízko moře. Nádherný výhled na moře a horu Biokovo. Zařízený, klimatizace. » Podrobnosti o nemovitosti

Makarska

Omiš-Duće

Máte rádi písečné pláže s pozvolným přístupem do vody, vhodné i pro menší děti? Pak pro vás středisko Omiš-Duće může být ideálním místem. Téměř šest kilometrů pláží, v jejichž blízkosti nechybí množství restaurací, je vyhledávaným dovolenkovým cílem.

Ve výčtu krásných chorvatských pláží bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Nemluvě o tom, že vedle míst známých z turistických průvodců si zde můžete najít bezpočet vlastních nádherných pláží a plážiček mnohdy ukrytých zájmu běžných turistů.

Náš tip na bydlení v okolí: Luxusní vila s úchvatným výhledem na moře

Azurové moře, krásné pláže. Jacuzzi, sauna, posilovna, vinný sklep, gril. Klimatizace. Terasa s bazénem. Zahrada, parkování. » Podrobnosti o nemovitosti

Luxusní vila s úchvatným výhledem na moře

Bydlení přímo na pláži

Oblíbili jste si Chorvatsko a zdejší malebné pláže? Jezdit sem jednou za rok na dovolenou je pro vás málo? Pořiďte si v Chorvatsku vlastní rekreační bydlení. Ať už apartmán nebo dům na mořském pobřeží. Svoji nemovitost můžete využívat jako druhé bydlení pro potřebu svojí rodiny a přátel nebo jej můžete využívat k podnikání a dům či apartmán pronajímat.

S nákupem nemovitosti v Chorvatsku vám rádi pomůžeme. Podívejte se na nabídku kvalitních nemovitostí v Chorvatsku na prodej nebo nás kontaktujte.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: