Čím Francouzská riviéra láká bohaté a slavné?

Francouzská Riviéra, Azurové pobřeží, francouzsky Côte d’Azur – to je několik názvů pro jednu a tu samou destinaci, velmi oblíbenou mezi známými osobnostmi, umělci, sportovci a byznysmeny. Jakými tajemstvími je tato nádherná oblast již více než 100 let přitahuje?

Na konci 19. století mělo Azurové pobřeží k oblíbené turistické destinaci ještě daleko. Tato oblast byla relativně chudá a neznámá, turistu byste zde hledali marně. O každodenní kolorit se starala jen běžná zemědělská a obchodní činnost. Poté však Nice navštívila britská královna Viktorie, jejíž cesta se z plánovaných několika týdnů protáhla na celé měsíce. Od té doby návštěvnost Côte d’Azur jen roste.

V roce 1920 se zde už nakupovaly pozemky a stavěly vily. Francouzská riviéra se stala zimním sídlem mnoha významných osobností a je jím dodnes. Pro amerického spisovatele F. Scotta Fitzgeralda to bylo „dokonalé místo“ s velkým domem na soukromé pláži, jen 100 m od kasina. To on byl tím, kdo slávu riviéry rozšířil i za Atlantským oceánem. Mimochodem, dům slavného spisovatele byl před pár lety nabízen k prodeji za 35,5 milionu USD.

Díky 4 letištím a 33 přístavům je tato oblast dnes dokonale propojena se světem a každoročně ji navštíví více než 20 milionů turistů 160 různých národností. Tak vysoký počet se samozřejmě na některých místech musel projevit, avšak jiná zákoutí si zachovala své původní kouzlo.

Kde najdete klenoty Francouzské riviéry?

Francouzská riviéra je klenot sama o sobě. Můžete však zavítat do středověkého městečka Saint-Paul-de-Vence a udělat si tak výlet do historie Riviéry. Poobědvat zde můžete v restauraci La Colombe d'Or, kterou proslavilo výborné jídlo i hosté, kteří ji navštěvují.

Mezi prestižní lokality patří Villefranche Sur Mer nebo Saint Jean Cap Ferrat. Pokud se vydáte do města Grasse, obklopí vás vůně typické pro tuto oblast – levandule a jasmín. Nakonec, až se usadíte v restauraci Salle Belle Epoque hotelu Hermitage v Monte Carlu, si budete připadat, jako byste byli součástí příběhu francouzské Riviéry od samého počátku.

Také jste podlehli magickému kouzlu Francouzské riviéry? Navštivte databázi nemovitostí na prodej nebo nás kontaktujte.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: