Tyrolsko hlásí nový rekord v návštěvnosti. Letní sezona 2015 se vydařila

Od května do září 2015 navštívilo Tyrolsko 4,8 milionů hostů, což je v porovnání s předchozí letní sezónou o 9,5 % více. Od roku 1994 Tyrolsko zaznamenalo nejvyšší počet přenocování.

Kdybychom měli zhodnotit celý rok, návštěvnost Tyrolska roste. Se 17,8 miliony turistů se jedná o 4,6 % nárůst. K vyšší návštěvnosti tohoto regionu přispělo nejen nádherné počasí, ale i silný švýcarský frank.

Tyrolsko začali více než v minulých letech navštěvovat Němci, Nizozemci a Švýcaři. Překvapením byl obrovský nárůst poptávky (o 72 %) po dovolené v Rakousku ze strany obyvatel Číny.

Co se naopak snížilo, je doba, kterou turisté průměrně v Tyrolsku tráví. V letošní letní sezóně byla délka průměrného pobytu jen 3,7 dne.

Výhledy na zimní sezónu jsou také velmi optimistické. Kromě Rusů, kde se očekává pokles návštěvnosti o 30-40 %, bylo na všech trzích zaznamenáno více rezervací, a to i přesto, že loňská zima byla, co se počtu turistů v Tyrolsku týká, rekordní. Důvodem poklesu ruské poptávky je kurz rublu.

Podle současných odhadů bude s letošní zimní sezónou spokojeno 83 % provozovatelů ubytovacích kapacit. Nápomocná bude určitě i nová reklamní kampaň, která nese motto „Tyrolsko je velké kino“ a která by měla oslovit více jak čtyři miliony lidí. V Söldenu se totiž natáčela část nového filmu s Jamesem Bondem „Spectre“.

Na záběry z natáčení i na apartmány, ve kterých bydlel filmový štáb (můžete je nalézt také v naší nabídce nemovitostí ke koupi), jste se mohli podívat v článku Vyberte si apartmán tam, kde bydlel James Bond. Níže se můžete podívat na oficiální trailer k filmu, který měl světovou premiéru 26. října 2015.

Rostoucí návštěvnost přináší větší vytíženost ubytovacích kapacit. To je vzhledem k rozšířenému modelu osobního vlastnictví spojeného s pronájmem nemovitosti v době, kdy není používána pro vlastní potřebu, pozitivní zpráva pro majitele zdejších domů a apartmánů. Na svojí peněžence to pocítí zejména ti, kteří volí flexibilní výnos z pronájmu, jehož úroveň se odvíjí od reálné obsazenosti daného objektu.

Kam pokračovat?

Oficiální trailer k nové bondovce Spectre

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: