Nemovitosti v Söldenu

Söelden/ÖtztalCeny nemovitostí v prestižním alpském středisku nacházejícím se v Ötztalském údolí patří v rámci Rakouska k těm vyšším. Atraktivitu oblasti ještě zvýší připravovaná lanovka, která propojí Sölden a Pitztal. Cena nových apartmánů v Söldenu začíná na úrovni kolem 6 000 Eur/m². Starší apartmány se dají pořídit od 180 000 Eur, domy se pohybují v cenové relaci od 350 000 Eur výše.

» Nabídka nemovitostí na prodej v oblasti Solden / Oetztal

O lokalitě Solden / Oetztal

Sölden (Solden / Soelden) se nachází v srdci Tyrolska a jedná se o hlavní město Ötztalského údolí. Je také mezinárodně známým sportovním centrem. Město je obklopeno některými z rakouských nejvyšších hor. Samotné údolí nabízí řadu obchodů, barů, restaurací a klubů. Sölden se může pochlubit také možností lyžování na ledovci a běžkařskými trasami. Sölden je umístěn 70 minut od Innsbrucku a 2 hodiny 40 minut od letiště v Mnichově a Salzburgu.

Solden je jedinou rakouskou lyžařskou oblastí, která zahrnuje 3 hory vyšší než 3 000 metrů, které jsou přístupné lanovkami nebo gondolami. Nachází se mezi Gaislachkogl (3 058 m), Tiefenbachkogl (3 250 m) a Schwarze Schneide (3340 m), kde je dohromady přes 150 km perfektně upravených sjezdovek, propojených lanovkami a gondolami. Nachází se zde 57 km lehčích sjezdovek, 61 km středně náročných a 31 km náročných sjezdovek. V oblasti je také 15 km běžkařských tras nebo večer osvětlená sáňkařská dráha.

Ve výšce přes 3250 metrů nabízí Sölden lyžování na ledovci. Z ledovce vede 12 km sjezdovka do spodní části města bez nutnosti využití lanovek. Dvě hlavní gondoly jsou umístěny na konci města a mají celkovou kapacitu 69 000 osob/hodinu. Jen málo oblastí v Rakousku může soupeřit se Söldenem. Nabízí vynikající sjezdovky, 45 restaurací, 30 horských chat, 30 barů a 6 diskoték. Oblast je vhodná na bruslení, curling, horolezectví, paragliding a zimní turistiku.

V létě Sölden nabízí širokou škálu aktivit v krásném prostředí. Nachází se zde mezinárodně oblíbené základny pro horolezce, 300 km značených turistických a cyklistických stezek. Mezi další aktivity patří rafting na divoké vodě, paragliding, letní lyžování na ledovci, snowboarding na ledovcích Rettenbach a Tiefenbach, jízda na koni, volejbal a tenis. V okolí jsou křišťálově čistá horská jezera, horské dráhy, fitness centra a ZOO.

Jen 15 minut od Söldenu je malebná vesnička Längenfeld ve 1200 m.n.m. Nachází se zde známá Aqua Dome, v Tyrolsku největší wellness a lázeňské centrum mezi horami. Se svým vnitřním a venkovním programem nabízí Aqua Dome lázeňský den s širokou nabídkou léčebných a kosmetických procedur. Jsou zde teplé prameny, bazén s podvodním fitness zařízením, vodní masáže, koupání s hudbou a světelnými efekty a díky velkým oknům je odsud ohromující výhled do hor.

Solden / Oetztal


Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal 

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: