Macron láká superbohaté zpět na francouzskou Riviéru

Zájem investorů o nemovitosti v Británii, které již neslibují tak vysoké příjmy jako v minulosti, opadá a přesouvá se do zemí jako Francie, Itálie nebo Rakousko.

Ve Francii přispělo k pozitivnímu vývoji zvolení prezidenta Macrona, díky němuž si zdejší realitní trh opět získává důvěru investorů. Situace je diametrálně odlišná od doby, kdy byl u moci Hollande. Ceny jsou nejlepší za posledních pět nebo šest let. Zájemců o koupi nemovitosti ve Francii bylo vždy dostatek, ovšem nebyli ochotní si bydlení pořizovat za požadovanou cenu. Teď se ale prodávají i domy, které jsou na trhu již několik let.

Ti nejbohatší obvykle směřují do Cannes a největší zájem je o nemovitosti připravené k nastěhování. Na mysu Cap Ferrat člověk nic podobného nenajde, ani s 20 miliony eur v kapse. Tamní nemovitosti buď vyžadují úpravy, nebo se nacházejí v horší lokalitě. Pokud se stejnou částkou zamíříte do Cannes, dostanete to nejlepší. To znamená například dům s pěti ložnicemi, pozemkem o výměře 3 500 metrů čtverečních, bazénem a přímým výhledem na moře a město. Díky nejrůznějším akcím, které se v Cannes konají po celý rok, město také slibuje vysoké příjmy z pronájmu. Navíc je Cannes velmi dobře dostupné a nabízí vynikající restaurace. Podobně se mezi nejvyhledávanější lokality vrací také Saint Tropez.

Pozornost investorů není omezena jen na francouzskou Riviéru. Bohatí své miliony investují také v Itálii, která v posledních letech poněkud vyšla z módy, ale nyní se její pozice opět upevňuje. V Toskánsku se nyní například nemovitosti, které před několika lety stály 25 milionů eur, nabízejí za 15 milionů eur. Za tuto cenu lze zakoupit to nejlepší, co zdejší trh nabízí – dům o výměře více než 900 metrů čtverečních na 300 hektarech.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: