Jakou roli hraje après ski při výběru zimního střediska

Foto: © Ötztal Tourismus
Foto: © Ötztal Tourismus

Při výběru lokality pro pořízení nemovitosti v některém z alpských středisek ale i jen při výběru zimní dovolené hraje roli celá řada faktorů.

Mezi nejdůležitější budou logicky patřit faktory spojené s podmínkami pro lyžování. I ti největší milovníci lyžování ale nejspíš časem zjistí, že by si svoji dovolenou mohli užít lépe, než jen vyrážet každé ráno na sjezdovku a lyžovat do chvíle, než se zastaví poslední vlek.

Alpská střediska toho nabízejí mnohem více než jen perfektně připravené svahy a lyžařské tratě. Pro téměř 60 % lidí hraje après ski důležitou roli při výběru, kam pojedou na dovolenou. V případě koupě nemovitosti v Alpách to platí dvojnásob.

Zajít si na drink, poznávat a vychutnávat si místní vyhlášené speciality, pobavit se s přáteli. To vše se skrývá pod libozvučně znějícími slůvky après ski. Krom toho se v alpských střediscích koná celá řada nejrůznějších festivalů, slavnostní, koncertů a dalších kulturních představení. Zapomenout nemůžeme ani na sportovní akce. Vedle špičkových lyžařských závodů, za všechny zmiňme slavný sjezd v Kitzbühelu, se zde konají i závody otevřené pro veřejnost.

Pro tipy na zajímavé akce stačí sledovat náš Twitter, Facebook nebo Google+ případně weby či sociální sítě jednotlivých středisek nebo lyžařských oblastí.

A jaké jsou nejlepší après ski lokality podle hodnocení samotných návštěvníků?

Nejlepší après ski lokality:

1. Ischgl (24 %)
2. Sölden (12,1 %)
3. Mayrhofen (8,9 %)
4. Livigno (8,4 %)
5. Val Thorens (8,1 %)

V žebříčku sestaveném z hodnocení výhradně českých respondentů zvítězilo Livigno (21,2 %), Češi navíc mezi pět top après ski lokalit zařadili rakouský Schladming a francouzské Les 2 Alpes na úkor Söldenu a Mayrhofenu (zdroj dat: on-line výzkum společnosti Snowtrex).

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: