Reality Švýcarsko

Uvažujete o nákupu nemovitosti ve Švýcarsku? V nabídce společnosti Rellox naleznete široký výběr luxusních domů a vil či exkluzivních apartmánů ve vyhlášených lokalitách. S výběrem vhodné nemovitosti vám rádi pomůžeme a následně zajistíme komplexní služby při koupi nemovitosti. Nabídku nemovitostí ve Švýcarsku naleznete zde.

Nakup realit ve Švýcarsku je oproti ostatním evropským státům poněkud atypický. O tom, jak koupě nemovitosti ve Švýcarsku probíhá jsme proto připravili samostatný článek. Nyní bychom vám rádi přinesli také několik praktických informací pro případ, že nemovitost ve Švýcarsku již vlastníte, nebo se do Švýcarska teprve chystáte jet. Třeba právě proto, že o realitní investici v zemi helvétského kříže uvažujete.

Pokud dáváte přednost dopravě vlastním vozem, pak si budete muset zvyknout na drobně odlišné rychlostní limity na švýcarských silnicích. Zatímco v obci je stejně jako v Česku povolená padesátka, mimo obec byste na tachometru neměli mít víc než 80 km/hod., na rychlostních silnicích můžete jet 100 km/hod., a na dálnicích až 120 km/hod.

Pro jízdu po dálnici potřebujete dálniční známku. Za motorová vozidla do celkové váhy 3,5 t se platí 40 CHF a známka je platná vždy od 1. 12. do 31. 1. následujícího roku. Dálniční známku můžete zakoupit na švýcarských hranicích nebo v České republice v pobočkách Autoturistu. Za průjezd tunely se až na výjimky (Mont Blanc, Grand San Bernardo) další poplatky neplatí.

Při cestě do Švýcarska je nejlepší jet přes Německo. Záleží samozřejmě odkud vyjíždíte a jaký je cíl vaší cesty, obecně je ale doporučována trasa Praha-Plzeň-Rozvadov-Norimberk-Stuttgart-Karlsruhe-Basel-Bern pro cestu do západního Švýcarska a trasa Praha-Plzeň-Rozvadov-Norimberk-Ulm, případně Mnichov-Bregenz pro cestu do východního Švýcarska.

Při cestování během zimy a počátkem jara je nutné počítat s tím, že některé horské průsmyky budou uzavřené. Aktuální informace o průjezdnosti jsou k dispozici na webových stránkách: www.strasseninfo.ch.

» Databáze realit a nemovitostí ve Švýcarsku

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: