Nemovitosti Švýcarsko

Společnost Rellox nabízí široký výběr luxusních domů, vil a apartmánů ve Švýcarsku. Nákup realit ve Švýcarsku je poněkud atypický. S výběrem vhodné nemovitosti vám proto rádi pomůžeme a následně zajistíme komplexní služby při její koupi. Nabídku nemovitostí ve Švýcarsku naleznete zde.

Koupě nemovitosti ve Švýcarsku

Co se týče státoprávního uspořádání, je Švýcarsko konfederací. Koupě rezidenčních nemovitostí cizinci proto ve Švýcarsku podléhá zákonům a právním ustanovením jednotlivých kantonů. Podmínky převodu vlastnictví nemovitostí se proto v jednotlivých oblastech Švýcarska mohou zásadně lišit. Některé kantony jsou vůči zahraničním investorům vstřícnější, jinde jsou koupě nemovitostí cizinci výrazně omezeny. Pro české investory platí stejné podmínky jako pro další občany EU. Majitelé realit musí počítat i s možnými omezeními týkající se dalšího přeprodeje nemovitosti v určitém časovém horizontu.

Každý kanton má vytvořený vlastní systém povolení a podmínek, které musí cizinec splnit pro převod vlastnictví. Některé kantony mají předem stanovený přesný počet povolení ke koupi nemovitosti cizincem, stanovenou maximální velikost obytné plochy a pozemku, podmínku trvalého pobytu apod.

Nejjednodušší možností je koupit nemovitost, na kterou je vázané povolení koupi cizincem, či o toto povolení zažádat. Pokud povolení není uděleno, je nutné žádat o další povolení, která jsou udělována individuálně švýcarskými úřady. Pro zájemce o reality ve Švýcarsku je ale pozitivní, že ve většině turisticky atraktivních lokalit (kantonů) platí pro zahraniční zájemce o koupi nemovitosti spíše volnější podmínky. Švýcarsko není členskou zemí EU, transakce proto probíhají ve švýcarských francích.

Koupě nemovitosti ve Švýcarsku je do značné míry individuálně řešený administrativní a právní proces. V případě zájmu o investici do realit ve Švýcarsku proto doporučujeme kontaktovat zástupce společnosti Rellox a dohodnout se na osobní konzultaci.

Oblíbené lokality pro nákup nemovitostí ve Švýcarsku

Mezi českými zájemci o investice do nemovitostí ve Švýcarsku je největší poptávka po lokalitách v Alpách. Švýcarská alpská střediska jako Saas Fee, Verbier, Wengen, Zermatt, Villars, Livigno a další nabízejí výborné sněhové podmínky včetně lyžování na ledovci a kvalitní služby na té nejvyšší úrovni.

Velké oblibě  se těší také oblast jezer při hranicích s Itálií. Za všechny jmenujme Lago di Lugano a Lago Maggiore, která nabízejí úchvatné prostředí subtropické flóry u jezera, v blízkosti hor a dojezdu do lyžařských středisek.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: