Nemovitosti na ostrově Cres

Ostrov Cres - ChorvatskoV případě, že při hledání nemovitosti v Chorvatsku dáváte přednost ostrovům před pevninou, může být Cres správnou volbou. Dobrá dopravní dostupnost z České republiky a časté trajektové spojení zároveň minimalizuje nevýhody spojené s cestováním na ostrovy. Alternativou k ostrovu Cres může být nemovitost na sousedním ostrově Krk, který je s pevninou spojený mostem.

» Nabídka nemovitostí na prodej na ostrově Cres

O lokalitě

Ostrov Cres je jedním z největších a nejseverněji položených chorvatských ostrovů. Nachází se v Kvarnerském zálivu a náleží do Přímořsko-goskokotarské oblasti společně s dalšími sousedícími ostrovy, jakým je například Lošinj, se kterým byl v minulosti propojen, ovšem tento celek musel ustoupit stavbě průplavu se zvedacím mostem a ostrovy byly odděleny.

Důležitým městem je stejnojmenné sídlo Cres, kde se nachází přístav a mnoho ubytovacích zařízení pro turisty. Ostrov v historii náležel k území mnoha států, ovládali jej Benátčané, Francouzi i Rakušané. Po první světové válce připadl Itálii a až se vznikem Jugoslávie byl začleněn do nového státního útvaru v rámci Chorvatska.

Ostrov Cres je známý krásnou přírodou a mnoha zajímavostmi. Je domovem vzácným supů bělohlavým, na jejichž ochranu zde bylo zřízeno veřejně přístupné ekocentrum. Další jedinečností je také sladkovodní Vransko jezero, situované uprostřed protáhlého ostrova, které jistě stojí za navštívení.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: