Nemovitosti na ostrově Krk

Ostrov KrkOstrov Krk je díky své geografické poloze zajímavou volbou také pro nákup nemovitosti. Krátkou dobu cesty autem ze střední Evropy ještě podtrhuje spojení ostrovu s pevninou mostem. Vybírat je možné z luxusních vil, rodinných domů, apartmánů a bytů v blízkosti pobřeží.  
» Nabídka nemovitostí na prodej na ostrovu Krk

O lokalitě

Ostrov Krk, jeden z největších chorvatských ostrovů se nachází v severní části Jadranu v Kvarnerském zálivu. Ostrov je známý jako turistické letovisko, díky výhodné poloze na severu Chorvatska je navštěvován zejména turisty ze zemí Střední Evropy. Ostrov je s pevninou spojen téměř 1,5 kilometrů dlouhým mostem – dostupnost ostrova je tak vynikající. Na ostrově se mimo jiné nachází rijecké letiště.

Historie ostrova Krk sahá až do období před Římany, skutečného významu však Krk nabyl až v pozdním středověku. Ve třináctém století dokonce Krk svou mocí konkuroval Benátkám. Podobně jako ostatní města a ostrovy Dalmácie Krk v dalších staletích svou pozici postupně ztratil a dokladem jeho někdejšího významu tak zůstaly jen četné památky, z nichž je možno zmínit například kostely, kláštery a opevnění jednotlivých měst.

Za návštěvu jistě stojí město Krk, které si po staletí zachovalo atmosféru malého středomořského přístavu s centrem tvořeným labyrintem křivolakých uliček. Stejně jako v ostatních městech na dalmatských ostrovech.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: