Zermatt: to jsou především luxusní nemovitosti pro náročné

Za symbol Švýcarska bývá často označovaná nejoblíbenější evropská hora Matterhorn a její přilehlé okolí Walliských Alp. Vrchol měří 4478 metrů nad mořem, můžete se setkat také s italským názvem Monte Cervino nebo francouzským Mont Cervin či Le Cervin. Matterhorn se nachází na hranici Itálie a Švýcarska, přímo nad švýcarským vysokohorským městečkem Zermatt.

Ještě před tím než si Zermatt představíme podrobněji je na místě upozornění, že nákup nemovitostí ve Švýcarsku je poněkud atypický oproti většině ostatních evropských států. Z tohoto důvodu doporučujeme kontaktovat nejprve naši kancelář, kde vás se specifiky nákupu švýcarských realit seznámíme a zároveň vám s výběrem vhodné nemovitosti rádi pomůžeme.

Zermatt je oblíbenou švýcarskou destinací. Kromě horolezců, kteří mají kromě Matterhornu možnost pokořit některou z dalších nedalekých hor, sem často míří lyžaři. Místní Ski Paradise Resort je opravdu evropskou perlou. Pochlubit se může několika evropskými nej. Je to nejvýše položený a zároveň nejrozsáhlejší lyžařský areál v Evropě. Nabízí také moderní a velmi kvalitní technologie zasněžování a luxusní služby. To ale středisko řadí v Evropě k těm dražším.

Samotné městečko Zermatt má pět a půl tisíce obyvatel a nachází se v nadmořské výšce 1620 až 3889 metrů. Místní obyvatelé se už v minulosti dohodli na úplném zákazu vjezdu automobilů do města. Vůz musíte nechat zhruba na patnáct kilometrů vzdáleném záchytném parkovišti v městě Täsch a poté do města dojet ozubnicovou železnicí Matterhorn Gotthard Bahn. Přímo ve městě se jezdí elektromobily, které dodávají tomuto alpskému městečku zvláštní atmosféru.

Zermattem se táhne třída Bahnhofstrass, kde naleznete nejrůznějších krámků. Od luxusních butiků po obchody se sportovními potřebami. Třída vás dovede až k Muzeu Matterhorn, ve městě se nachází také horolezecké muzeum, kde na vlastní oči spatříte mimo jiné vybavení prvních horolezců.

Oblast je vyhledávaná i pěšími turisty, k dispozici jsou tu nádherné promenády i značené turistické cesty, kterých tu je celkem na čtyři sta kilometrů. Podíváte se díky nim do ledovcových regionů či k alpským jezerům. Zubačkou nebo lanovkou se z města dostanete hned do tří panoramatických lyžařských oblastí: Gornergrat, Matterhorn glacier paradise a Rothorn paradise.

Možností jak strávit čas přímo ve městě je celá řada. Navíc nedaleko, mezi dvěma městečky Rand a Täsch, se v údolí v nadmořské výšce 1400 metrů nachází golfové hřiště Randa-Täsch Golfového klubu Matterhorn.

Jedním z důvodů, proč do Švýcarska přijíždí každoročně tolik turistů, je mimo jiné skvělý servis poskytovaných služeb. Země alpských vrcholků nabízí turistům celkem na 60 tisíc kilometrů turistických tras a 3300 kilometrů cyklotras. V létě můžete využít i nabídky vodních sportů, v zimě si zalyžovat na švýcarských sjezdovkách.

Pro více informací o nákupu nemovitostí v Alpách v dalších zemích přejděte přímo na konkrétní podstránku:

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: