Z amerických států vede u investorů jednoznačně Florida

Florida je v současné době top destinací pro zahraniční investory. Ukazuje to zpráva serveru TheMoveChannel, který se od roku 1999 zaměřuje na informace ze světa zahraničních nemovitosti. O Floridu se podle serveru zajímá více než polovina potencionálních investorů do nemovitostí v USA.

Sluneční stát, jak se Floridě též přezdívá, dělá čest svému jménu. Září natolik jasně, že mezi srpnem 2011 a červencem 2012 přilákal 57,91 % zájemců. Ostatní státy zůstávají daleko pozadu. Nejblíže Floridě je Michigan, informace na serveru si o něm zjišťovalo ale "pouze" 13,56 % zájemců. New York lákal 11,88 % potenciálních investorů.

O tyto tři státy dohromady projevilo zájem 83 % investorů. Zbylých 17 procent dotazů je rozděleno mezi 47 států, ani proslulá Kalifornie neměla více než 1,21 % dotazů. O šest států, Nebrasku, Iowu, Maryland, New Hampshire, Vermont a Maine, se nezajímal vůbec žádný.

Stejně tak Florida vévodí i průzkumu zaměřenému na chování kupujících. Směsice zábavních parků v Orlandu a zdejšího turismu přitahuje čtvrtinu investorů, kteří touží především po nemovitosti v domově Walta Disneyho. Ostatní se zaměřili na nedaleké Kissimmee a Miami. Florida je natolik oblíbená, že osm z deseti nejpopulárnějších destinací se nachází právě tady. Manhattan je až na 19. místě a Las Vegas ještě o příčku níže. Investoři nemovitosti vyhledávají především podle konkrétního města a státu.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: