U Kaprunu se chystá propojení lyžařských areálů Kitzsteinhorn a Maiskogel

Foto: Nikolpetr / Shutterstock.com
Foto: Nikolpetr / Shutterstock.com

Spojení ledovcového areálu Kitzsteinhorn s menším skiareálem Maiskogel je na spadnutí – podle ORF už mu nestojí nic v cestě. Díky napojení lanovky Maiskogel na ledovec vznikne jeden velký areál, a místním i turistům se tak splní dávné přání. Ledovec Kitzsteinhorn totiž díky tomu bude mnohem lépe dostupný přímo z centra Kaprunu.

» Podívejte se na nabídku nemovitostí na prodej v oblasti Kaprun/Zell am See

Nový areál bude mít celkem 70 km sjezdovek. Nejprve bude nutné spojit společnosti provozující vleky v obou areálech. Druhým krokem bude výstavba velmi dlouhé lanovky, která spojí vrchol Maiskogel (1.675 m n. m.) se stanicí Alpincenter (2.452 m n. m.) na Kitzsteinhornu. Vzdušnou čarou od sebe budou stanice vzdáleny přibližně šest kilometrů. Zatím není jasné, kudy přesně trasa nové lanovky povede, ale podrobné plánování a jednání s vlastníky pozemků jsou v plném proudu.

Náklady na tento rozsáhlý projekt dosáhnou až 80 milionů eur. Jednou z možností je i realizace propojení pomocí lanovky 3S.

Projekt by znamenal výrazné zlepšení, protože se zácpy na cestě k dolní stanici ledovcového areálu Kitzsteinhorn v hlavní sezóně neustále prodlužují. Nyní by bylo možné nasednout na lanovku přímo v Kaprunu a na ledovec se nechat vyvézt. Dalším argumentem pro spojení středisek je celkový počet kilometrů sjezdovek, který v dnešní době představuje hlavní lákadlo pro lyžaře. Podobné spojování areálů tak pravděpodobně můžeme očekávat i na jiných místech po celých Alpách. U nedalekého Zell am See se například již plánuje spojení areálů SchmittenhöheSaalbach-Hinterglemm.

Foto: Nikolpetr / Shutterstock.com

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: