Nemovitosti v oblasti Zugspitze

ZugspitzeOblast Zugspitze na rakousko-německém pomezí láká nejen dobrou dopravní dostupností, ale také možnostmi celoročního vyžití zahrnující lyžování, golf, (cyklo)turistiku nebo vyjížďky na lodi po jezeře. Cenová hladina realit se odvíjejí od standardů té které nemovitosti, konkrétní lokality apod. V případě zájmu o bydlení v lokalitě Zugspitze vám rádi sdělíme podrobnější informace týkající se místního realitního trhu.

» Nabídka nemovitostí na prodej v oblasti Zugspitze

O lokalitě Zugspitze

Zugspitze je známým lyžařským areálem na pomezí německých a rakouských hranic, kde je sněhová pokrývka díky vysoké nadmořské výšce a jedinému německému ledovci zaručena až šest měsíců v roce. Na ledovec a okolní lyžařské areály je přístup z obou dvou stran hranic – z Bavorska a Tyrolska.

Tiroler Zugspitz Arena je lyžařským střediskem, který zahrnuje nejen ledovec, ale také další přilehlé lyžařské resorty – Ehrwald, Lermoos, Biberwier, Berwang, Bichbach, Heiterwang a Namlos. Můžete si zalyžovat celkem na 209 km sjezdovek, užít si pohodový den na lyžích bez čekání ve frontách a zavítat do některé ze 46 restaurací. Skvělou zábavu si užijí i zkušení vyznavači freeridingu. Samozřejmostí jsou také lyžařské školy a půjčovny sportovních potřeb. To vše na jediný skipas Top Snow Card. Na vrchol Zugspitze vedou tři lanovky – Eibseeseilbahn, Gletscherbahn a Tiroler Zugspitzbahn.

Na německé straně Zugspitze se rozléhá vyhlášené a prestižní středisko Garmisch Partenkirchen. K dolní stanici lanovky Gletsherbahn vede z Garmisch-Partenkirchenu ozubnicová železnice Bayerische Zugspitzbahn (délka 19 km, převýšení 1883 m, závěrečných 4,8 km vede v tunelu).

Nejvyšší hora Německa Zugspitze dosahuje nadmořské výšky necelých 3 000 metrů. Tento impozantní vrchol se nachází přímo na německé hranici s Rakouskem a velkou výhodou je jeho dobrá dostupnost, jelikož se po dálnici dostanete skoro až k úpatí. Náročnější turisté horu mohou zdolat po svých, ovšem i jízda některou ze tří lanovek rozhodně stojí za to. Nahoře na návštěvníky čeká odměna v podobě fantastických výhledů na další alpské velikány ve čtyřech různých zemích a příjemná restaurace nabízející výběr pokrmů z místní i mezinárodní kuchyně.

V okolí hory Zugspitze je spoustu značených turistických tras, které vedou nádhernou nedotčenou přírodou a spojují útulné, pohostinné horské chaty. V letní sezóně je zdejší nabídka nejrůznějších aktivit a programů skutečně široká. Můžete se vydat na organizovanou horskou túru, zahrát si golf na devítijamkovém hřišti nebo se projet lodí po jezeře Heiterwanger See. Na cyklostezkách a trasách pro horská kola v této oblasti, která byla několikrát zvolena nejlepším cykloregionem Rakouska, nepřijdou ani cyklisté zkrátka. Můžete využít služeb půjčovny a krásu krajiny si vychutnat například ze sedla elektrokola.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: