Nemovitosti u Lago di Garda a dalších jezer

Nemovitosti u Lago di Garda, Como, Iseo a dalších jezer v ItáliiOblíbenou lokalitou i mezi českými investory je oblast jezer Lago di Garda či Lago di Como. Lokalita představuje kombinaci horského prostředí, výhledů na jezero, bujné vegetace a středomořského klimatu.

Ceny apartmánů začínají na cca 150 000 EUR a ceny domů na cca 350 000 EUR. V oblasti se ovšem nacházejí také luxusní nemovitosti, ať už apartmánového typu nebo exkluzivní samostatné vily. Ke známějším střediskům patří Riva del Garda a Salo u Lago di Garda nebo Como a Lecco u Lago di Como.

Kromě nejznámějších jezer jako je Lago di Garda a Lago di Como se vyplatí věnovat pozornost i dalším lokalitám v oblasti. Příkladem může být Lago d'Iseo, které je typově podobné, ale cen realit zde jsou o něco nižší.

V oblasti italských severních jezer je poměrně bohatá nabídka nových projektů a velmi dobře zde funguje i jejich další pronájem.

» Nabídka nemovitostí u italských jezer

O lokalitě

Zásadní výhodou této lokality je její poloha – oblast jezer je snadno dostupná díky blízkosti Milána, Verony a dalších velkých měst. V bezprostřední blízkosti se nachází i Dolomity s desítkami vyhlášených zimních středisek. Oblast je tak atraktivní po celý rok – v létě přitahují turisty jezera, pohodlně se nechá dojet i k moři. V zimní sezóně mohou zdejší apartmány sloužit jako východisko pro nedaleká lyžařská střediska.

Příjemné klima a krásná příroda činí z italských jezer ideální prostředí pro sportovce – na jezerech a v jejich blízkém okolí je možno pěstovat cyklistiku, turistiku, windsurfing, jachting a jiné vodní sporty.

Lago di Como

Lago di Como,  fjordovité jezero typické svým tvarem obráceného písmene Y, je jedním z nejhezčích jezer Evropy. Nachází se přibližně 40 kilometrů severně od Milána poblíž hranic se Švýcarskem. Podnebí v okolí jezera je příjemně teplé a vlhké, což je důležité jak pro turisty, tak pro milovníky sportu. Dlouhou tradici má i místní vinařský průmysl, zdejší vynikající vína jistě stojí za ochutnávku. Na jihozápadním konci jezera leží město Como, správní středisko stejnojmenné provincie, které se proslavilo svou středověkou architekturou a jedinečnou katedrálou Santa Maria Assunta. Z dalších turisticky významných cílů je možno zmínit například Lecco, Tremezzo a Bellagio. Posledně jmenované městečko je díky své jedinečné poloze a nádherným zahradám a parkům často řazeno mezi nejhezčí italská města.

Lago di Garda

Lago di Garda, největší italské jezero, je situováno mezi městy Verona a Trento. Jezero je dlouhé 53 kilometrů, jeho šířka dosahuje 2 až 17 kilometrů a nabízí příjemné středomořské klima. Hladina jezera je díky teplému odpolednímu větru Ora ideální pro provozování vodních sportů, zejména windsurfingu. Jezero je obkrouženo moderní cyklostezkou, která nabízí jak rovinaté úseky, tak horské stezky vedoucí kolem středověkých hradů. V bezprostřední blízkosti jezera se nachází desítky ferrat. Na březích Lago di Garda je mnoho měst a vesnic, řadu z nich je možno považovat za turisticky zajímavý cíl – například Riva del Garda s vodním hradem a benátskou pevností nebo Desenzano del Garda s katedrálou Santa Maria Maddalena a impozantním středověkým hradem jistě stojí za návštěvu.

Lago d’Iseo

Lago d’Iseo není mezi turisty tak známé, přesto stojí za návštěvu. Je situováno přibližně 30 kilometrů od města Brescia. Jezero je lemováno impozantními skalními stěnami. Příznivé a velmi stálé větry vytváří ideální podmínky pro plachtařské vodní sporty.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: