Nemovitosti Mallorca

Uvažujete o nákupu nemovitosti na Mallorce? Společnost Rellox nabízí široký výběr domů, vil a apartmánů ve vyhlášených lokalitách, ať už v těsné blízkosti mořského pobřeží nebo u golfového hřiště. S výběrem vhodné nemovitosti vám rádi pomůžeme a následně zajistíme komplexní služby při koupi nemovitosti. Nabídku nemovitostí na Mallorce naleznete zde.

Koupě nemovitosti na Mallorce

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, administrativně ale spadá pod Španělsko. Nákup a prodej realit se proto řídí španělskými zákony a daňovým systémem.

Českým zájemcům o nemovitosti na Mallorce nestojí v cestě žádné legislativní překážky. To platí pro právnické i fyzické osoby. Základním předpokladem pro převod vlastnictví je získání španělského daňového čísla NIE. Dokladem o vlastnictví je notářský zápis o vlastnictví nemovitosti nazývaný Escritura de compraventa (Kupní smlouva).

Jednorázové daně a poplatky spojené s koupí nemovitosti

V případě koupě nové nemovitosti na Mallorce platí kupující (prvonabyvatel) DPH ve výši 7 %. Pokud se jedná o starší nemovitost, zaplatí kupující daň z převodu nemovitosti ve výši 6 až 7 %. Notářské poplatky a další převodové poplatky činí přibližně 3 % z kupní ceny nemovitosti.

Pravidelné poplatky spojené s vlastnictvím nemovitosti

V případě, že se jedná o nemovitost v rámci komplexu/resortu platí vlastník nemovitosti tzv. Comunidad (poplatek za úklid společných prostor, ostrahu, úprava zahrad, čištění bazénu apod., včetně fondu oprav) - výše těchto poplatků se odvíjí od kvality projektu a poskytovaných služeb.

Služby a energie – voda, elektřina, plyn, telefon

Daň z nemovitosti – ve výši přibližně 0,7%, je odvozena z tabulkových hodnot nemovitosti podle databáze místního úřadu.

V případě zájmu je možné pro klienta zajistit služby správcovské firmy, která bude nemovitost spravovat na základě jeho zadání. Postará se např. o další pronájem, úklid, správu účtů apod. Kalkulace služeb se v takovém případě provádí individuálně.

Oblíbené lokality pro koupi nemovitostí na Mallorce

K vyhledávaným oblastem na Mallorce patří zejména Palma de Mallorca, Sol De Mallorca, Puerto Portals, Cala d´OR, Puerto de Pollença nebo Costa de los Pinos.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: