Lokality pro nákup nemovitostí na Sardinii

SardinieSardinie představuje pro zájemce o koupi nemovitostí u moře jednu z nejoblíbenějších destinací. Kupující mají zájem zejména o vyhlášená přímořská střediska v severní části ostrova. Zde se nacházejí také prestižní lokality, jako např. Porto Cervo, kde jsou ceny nemovitostí poměrně vysoké a cena apartmánů se pohybuje od cca 300 000 EUR. V méně vyhlášených, ale přesto velmi pěkných lokalitách (jako např. Costa Paradiso) se ceny pohybují od cca 180 000 EUR za apartmán a cca 350 000 EUR za dům.

Poměrně solidní je i dopravní spojení. Během sezony létají z Prahy přímé lety na Sardinii (letiště v Olbii a na Cagliari), celoročně je možné využít nízkonákladových aerolinek létajících z německých letišť (např. Mnichov, Berlín, Drážďany). Samozřejmě je možné využít i trajektů z Itálie (Livorno, Janov a další).

» Nabídka nemovitostí na Sardinii

O Sardinii

Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře a nachází se přibližně 230 kilometrů od italského pobřeží. Tento ostrov je známý zejména díky svým nádherným plážím – nachází se zde mnoho pláží s oceněním za kvalitu vody. Díky členitému pobřeží si každý může najít zapadlou pláž, kde po celý den nikoho nepotká.

Sardinie byla v průběhu uplynulých tisíciletí osídlena mnoha civilizacemi, z nichž každá zanechala na ostrově svou nesmazatelnou stopu – zhlédnout je tak možno pevnosti nuražské kultury, zbytky chrámů postavených Féničany a Římany a dokonce i pravoslavné kostely Byzantinců. Za vidění stojí mimo architektonických památek i zajímavé skalní útvary vhodné například pro horolezectví.

Sardinská kuchyně je vyhlášena zejména úpravou plodů moře a mléčnými výrobky. Místní sýry a uzeniny se vyvážejí do celého světa a jejich ochutnání je nezapomenutelným kulinářským zážitkem.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: