Investice do nemovitostí v Berlíně? Jedna z nejbezpečnějších lokalit v Evropě

Německo, a především Berlín, se u investorů těší stále větší oblibě. V současné nestabilní Evropě se jeví jako jedna z bezpečných lokalit. A zdaleka se to netýká pouze silných investorů, o koupi nemovitosti v Německu mají ve vyšší míře zájem i drobní a individuální investoři.

Ti se k nemovitostem obracejí zejména kvůli nízkým výnosům z jiných aktivit, klesají například zisky ze spořících účtů. Jako bezpečnou a výnosnou vnímají koupi nemovitosti také běžní, a jindy velmi opatrní, Němci.

Zatímco v celém Německu má vlastní dům nebo byt 40 % lidí, v Berlíně je to pouhých 14 %. Jedním z důvodů, proč se k osobnímu vlastnictví přiklání v Berlíně více lidí, je ten, že v zemi se po deseti letech vlastnictví při prodeji neplatí daň ze zisku. Dalším faktorem pro koupi jsou i možnosti výhodného pronájmu nemovitosti a nízké úroky hypoték.

Zájem o Berlín v posledních několika letech výrazně roste. Městu se daří, přichází sem řada cizinců, na začátku 90. let se sem zpět přestěhovala spolková vláda. V roce 2014 by mělo dojít k otevření nového mezinárodního letiště, což zahraniční zájem zřejmě ještě více prohloubí. Německo navíc zůstává tahounem evropské ekonomiky.

Rostou průměrné platy ve městě. A i když se staví ve větší míře než v minulosti, kapacity pro bydlení nejsou dostačující. Do města přichází stále více lidí, Němců i cizinců, a demografie se mění. Citelně rostou ceny nemovitostí i nájmů. Stále ale nedosahují výše v ostatních velkých německých městech, jakými jsou Mnichov, Hamburk nebo Stuttgart. Historicky se zdejší ceny držely na velmi nízké úrovni.

A to platí vlastně i nadále. Pokud porovnáme ceny nemovitostí v jiných evropských metropolích, koupě v Berlíně je o poznání výhodnější. Navíc tím, že Německo v minulosti nezaznamenalo žádný boom na trhu s nemovitostmi, je celá země, a hlavní město zvlášť, považována za bezpečnou lokalitu pro investice.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: