Daňové změny jsou dobrou zprávou pro majitele nemovitostí ve Francii

Nedávno ohlášený nový systém francouzské daně z kapitálových výnosů (CGT) po více než roce nejistoty konečně staví kupce i vlastníky nemovitostí ve Francii do lepší pozice. Nový systém, ve kterém se doba nutná pro osvobození od daně z převodu nemovitosti snižuje ze 30 na 22 let, již začal platit a zároveň je jeho platnost retroaktivní pro všechny nemovitosti zakoupené po 17. srpnu 2012.

Nový systém s velkým množstvím výjimek a sociálních “poplatků” je poměrně komplikovaný, což je pro socialistickou vládu prezidenta Hollandeho typické. Přesto však přináší zahraničním investorům mnoho výhod.

 

Tab. 1: Původní systém CGT na 30 let (19 %)

Méně než 5 let vlastnictví bez úlevy
5. až 17. rok vlastnictví 2 % úlevy za každý rok
18. až 24. rok vlastnictví 4 % úlevy za každý rok
25. až 30. rok vlastnictví 8 % úlevy za každý rok
Nad 30 let vlastnictví bez daně

 

Tab. 2: Nový systém CGT na 22 let (19 %)

Méně než 6 let vlastnictví bez úlevy
6. až 21. rok vlastnictví 6 % úlevy za každý rok
22. rok vlastnictví 4 % úlevy za každý rok
Nad 22 let vlastnictví bez daně

 
Stejně jako původní, i nový systém je navržen tak, aby bylo zamezeno spekulacím a častým prodejům. Pro typického investora nebo zájemce o koupi rekreačního objektu, který plánuje nemovitost držet po dobu okolo 15 let je nový systém mnohem výhodnější. Například pokud v původním systému investor prodal nemovitost po 15 letech, úleva činila 22 %, zatímco nyní by za stejných podmínek úleva činila 60 % - jedná se tedy o zásadní úsporu.

Systém zahrnuje i další úlevy na daních tak, aby se francouzský trh s nemovitostmi opět nastartoval – pro nemovitosti prodané mezi 1. září 2013 a 31. srpnem 2014 bude daň snížena o dalších 25 %.

» Nabídka nemovitostí ve Francii.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: