Chorvatsko: nemovitosti u moře za příznivé ceny

Rozhodli jste se pořídit si nemovitost u moře? Pak je Chorvatsko jednou ze zajímavých možností, kde si dům nebo apartmán koupit.

Zájem naprosté většiny cizinců se logicky soustředí na oblasti při pobřeží Jadranu, kde mají zájem o nákup apartmánu nebo vily u moře. Z legislativního hlediska není koupě nemovitosti v Chorvatsku pro občany Evropské unie nijak omezována.

Jaký je výběr nemovitostí

Nabídka nemovitostí na prodej je poměrně bohatá. Vybírat lze domy a apartmány prakticky po celém pobřeží Chorvatska i na přilehlých ostrovech. Většina kupujících dává přednost nákupu moderních apartmánů a vůbec nemovitostí postavených v poslední době. Lze ale koupit i starší byt, zájem je také o typické kamenné domy v dalmatinském stylu.

Ceny nemovitostí v Chorvatsku

Jedním z hlavních argumentů pro pořízení druhého bydlení na pobřeží Jadranu je cenová dostupnost zdejších realit. V porovnání s nejoblíbenějšími přímořskými zeměmi jako je Itálie, FrancieŠpanělsko jsou ceny srovnatelných nemovitostí u moře v Chorvatsku nejnižší. Vedle stavu nemovitosti cenu ovlivňuje také vzdálenost od pobřeží. Domy a apartmány v první linii u moře jsou nejdražší. Zajímavou volbou ale mohou být i nemovitosti nacházející se v docházkové vzdálenosti od moře.

V nejžádanějším cenovém intervalu od 150 000 do 350 000 EUR si lze vybrat z široké nabídky kvalitních nemovitostí. Menší apartmány jsou dostupné i pod hranicí 100 000 EUR. Dostatečný výběr je ale také v opačné části cenového spektra v oblasti luxusních realit.

Nabídka nemovitostí v Chorvatsku

Pozor na prověření nemovitosti

Při pořízení nemovitosti v Chorvatsku je potřeba dbát na její důkladné prověření. Řada staveb zde v minulosti vznikla bez stavebního povolení nebo neprošly kolaudačním řízením. Abyste předešli nepříjemným překvapením, vyplatí se nákup provádět prostřednictvím renomovaného partnera s bohatými zkušenostmi a kontakty na zdejším trhu jako je Rellox.

Moře

Jaderské moře patří mezi mimořádně čistá moře. Měření kvality vody navíc prokázaly, že u chorvatských břehů je moře vůbec nejčistší. Kontrolní měření čistoty vody se provádějí na cca 900 místech a v Chorvatsku si tak můžete užívat nádherně průzračné vody.

Jadran patří mezi teplá moře, v sezoně se teplota vody pohybuje od 23 do 27 °C. Rozdíl mezi teplotou moře v jeho jižní a severní části je minimální. Sezonu si v Chorvatsku můžete užívat od května do října, především na podzim si moře dost dlouho udržuje poměrně vysokou teplotu.

Průměrná teplota moře v Chorvatsku (°С) v jednotlivých měsících

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Zadar 11 12 13 13 17 21 24 25 22 19 16 12
Split 11 12 14 15 19 23 25 26 23 20 17 13
Dubrovník 12 13 15 15 19 23 25 26 23 21 17 13


Dopravní dostupnost

Dobrá dopravní dostupnost je jedním z hlavních argumentů pro pořízení nemovitosti právě v Chorvatsku. Prakticky celou cestu autem je možné absolvovat po dálnici a u moře můžete být za méně než 10 hodin. Především v sezoně je možné vybírat i z velké nabídky leteckých spojení.

Jídlo a pití

Chorvatsko sice není mezi gurmety tak proslulé jako Francie nebo Itálie, ale i zde si vaše chuťové pohárky přijdou na své. Můžete navštívit nespočet hostinic nebo konob, kde vám především v menších rodinných podnicích připraví autentické chorvatské pokrmy. Ty můžete zapít zdejšími víny, jejichž poznávání pro vás zajisté bude příjemným zážitkem.

Jazyková bariéra

Plusem především pro ty, kteří nejsou jazykově příliš vybavení, může být výhodou i chybějící jazyková bariéra. V turisticky vyhledávaných oblastech u moře řada místních zná základy češtiny, navíc chorvatština jako jihoslovanský jazyk má s češtinou určité podobné prvky, které porozumění usnadní.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: