Apartmány u moře na prodej

Apartmány u moře na prodejJen si představte probuzení, kdy vám víčka otevřou sluneční paprsky odrážející se od blankytně modré mořské hladiny. Svěží vánek přinášející vůni moře vás pozve na terasu vychutnat si dobrou snídani a po očku při tom sledovat lodě klouzající po vlnách směrem ke svému domovskému přístavu, nebo naopak vstříc poznávání nových obzorů. A jaký bude potom váš den? Přesně takový, jaký si jej budete chtít udělat. A nezapomeňte, že svůj apartmán nemusíte využívat jen k trávení dovolené. Home office u moře má také svoje neopakovatelné kouzlo.

Domov u moře. Vyberete si byt nebo raději dům?

» Nabídka bytů a apartmánů u moře
» Nabídka domů a vil u moře

Nákup apartmánu u moře probíhá podle zákonů platných v zemi nákupu. Oproti České republice může mít určité odlišnosti. Ve společnosti Rellox se specializujeme na nemovitosti v zahraničí a celým procesem koupě vás proto bezpečně provedeme. Díky pozici největšího prodejce zahraničních realit v regionu střední a východní Evropy u řady nových projektů zastupujeme přímo developery, díky čemuž se můžete vyhnout placení realitní provize.

Druhé bydlení v některé z přímořských destinací již pro nemálo Čechů není ničím novým či výjimečným. Chcete se k nim přidat? Kontaktujte nás. Pokud jste si nevybrali z databáze nemovitostí, rádi vám připravíme nabídku na míru vašemu životnímu stylu.

Koupě apartmánu v zahraničí

Než se rozhodnete k pořízení konkrétního bytu či apartmánu u moře, měli byste se zamyslet, jakým způsobem chcete nemovitost využívat. Kolik času zde budete trávit, zda ji plánujete využívat výhradně pro vlastní potřebu, nebo ji mimo dobu vlastního užívání chcete nabízet také k dalšímu pronájmu. Věděli jste o tom, že koupě vlastní nemovitosti se vám navíc i finančně vyplatí v porovnání s hotelovým ubytováním při dovolených?

Důležitá je také dopravní dostupnost. Některé země, jako Chorvatsko nebo Itálie, jsou dobře dostupné autem, v případě vzdálenějších lokalit nebo mimoevropských destinací je potřeba počítat s využitím letecké přepravy.   

Naprostá většina kupujících nákup nemovitosti realizuje z vlastních prostředků. Přesto není vyloučen ani nákup na hypotéku.

Při pořízení apartmánu u moře je potřeba nezapomínat na to, že podobně jako v tuzemsku bude potřeba platit za služby a energie. Vzhledem k tomu, že se jedná o letní destinace, nemusíte se bát účtu za vytápění v zimních měsících.

Bydlení u pláže

Jak je to s pronajímáním apartmánu v zahraničí

Podívejme se ještě podrobněji na možnosti dalšího pronájmu. Většina majitelů svoje apartmány nevyužívá trvale. V takovém případě jsou investiční apartmány skvělou volbou.

O kompletní servis spojený s pronajímáním a správou se postarají specializované agentury. Majitel apartmánu inkasuje výnos, aniž by mu se samotným pronájmem vznikaly nějaké starosti. Vlastní užívání v kombinaci s dalším pronájmem s nastavenou kompletní správou se  využívá především u novějších nemovitostí v rámci vybraných rezidenčních nebo developerských projektů.

V případě, že se rozhodnete pro nákup apartmánu mimo resorty, kde jsou tyto služby nastaveny, můžete svoji nemovitost pronajímat ve vlastní režii např. s využitím portálů jako je Airbnb a služby spojené s pronájmem si zajistit individuálně v daném místě.

V jednom z článků, které pro vás pravidelně připravujeme v rámci našeho informačního servisu, si můžete přečíst, jak to je s daňovými povinnostmi spojenými s pronajímáním nemovitostí v Chorvatsku.

Apartmány u moře: nejvyhledávanější lokality pro nákup

Chorvatsko

Apartmán u moře v Chorvatsku je pro Čechy volbou číslo jedna. Výborná dopravní dostupnost autem i letecky, nižší ceny nemovitostí v porovnání se západoevropskými lokalitami, průzračně čisté moře, historická města, přírodní krásy. V případě Chorvatska je možné volit z nemovitostí v pobřežních oblastech, nebo pro nákup apartmánu zvolit některý z oblíbených ostrovů jako Brač, Hvar, Korčula, Pag a řada dalších. » Nabídka nemovitostí v Chorvatsku.

Apartmány u moře v Chorvatsku na prodej

Španělsko

Mezi nejčastější volbu pro bydlení u moře patří i apartmány ve Španělsku. Dlouhá letní sezona, vysoká kvalita služeb, prestižní destinace a nekonečně dlouhé písečně pláže. To je jen několik důvodů, proč je Španělsko celosvětově jednou z nejoblíbenějších zemí pro druhé bydlení. Kromě pobřežních oblastí jsou velmi oblíbené Kanárské ostrovy. Zájmu se těší také Baleárské ostrovy jako Menorca nebo Mallorca. Zvláště posledně jmenovaná Mallorca platí za exkluzivní destinaci a tomu odpovídají vyšší ceny nemovitostí. » Nabídka nemovitostí ve Španělsku.

Apartmány u moře ve Španělsku na prodej

Itálie

Zajímavou možností je pořízení přímořského apartmánu v Itálii. Na výběr jsou nemovitosti na Adriatickém pobřeží, v jižní Itálii, na Ligurské riviéře nebo třeba v čarokrásném Toskánsku. Zapomínat bych neměli ani na Sardinii, tedy ostrov, který je autonomní italskou oblastí. V Itálii jsou na výběr jak luxusní apartmány splňující požadavky těch nejnáročnějších, tak je možné pořídit byty v příznivějších cenových relacích.  » Nabídka nemovitostí v Itálii.

Apartmány u moře v Itálii na prodej

Francie

Francouzská riviéra - Côte d'Azur nebo, chcete-li, Azurové pobřeží patří mezi nejexkluzivnější světové destinace. Ve zdejších letoviscích se potkávají a kotví své jachty osobnosti ze světa byznysu, sportu i kultury. Menton, Monaco, Nice, Cannes, Fréjus, Saint-Raphaël, Saint-Tropez. To jsou jen některá ze zdejších vyhlášených letovisek. Ceny bytů zde samozřejmě odpovídají prestiži dané lokality a při nákupu apartmánu zde budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. » Nabídka nemovitostí ve Francii.

Apartmány a byty ve Francii u moře na prodej

Řecko

Nádhernými přímořskými oblastmi disponuje také Řecko, kolébka evropské civilizace, země s bohatou historií. I v případě Řecka platí, že můžete volit mezi jeho pevninskou částí zahrnující krásné poloostrovy, a bydlením na některém z ostrovů. V případě, že plánujete svůj byt využívat prakticky celoročně, zvažte koupi nemovitosti na Krétě. Teplota moře tu i v nejchladnějších měsících neklesá pod 16 °C. » Nabídka nemovitostí v Řecku.

Apartmány u moře v Řecku na prodej

Bulharsko

Jednou z možností pro nákup apartmánu u moře je také Bulharsko. Důvodem proč většina Čechů dává přednost Chorvatsku před Bulharskem je komplikovanější doprava, nižší úroveň služeb a přeci jen se nejedná o tak prestižní a vyhledávanou lokalitu. Ve prospěch Bulharska naopak hovoří nespočet písčitých pláží. V Bulharsku je zákonem omezená nová výstavba ve vzdálenosti 100 metrů od moře. Byty v již dříve postavených domech v tomto chráněném pásmu tak mohou mít zajímavý potenciál pro budoucí zhodnocení. » Nabídka nemovitostí v Bulharsku.

Polsko

Kdysi byl Balt pro Čechy nejsnáze dostupným mořem. Taková sláva už se mu asi nevrátí, ale bylo by chybou tuto oblast předem zavrhovat. I k Baltskému moři proudí každoročně zástupy turistů, kteří se někde musí ubytovat. Je to místo, kde mohou strávit ideální dovolenou u moře ti, kteří nemusí vedro. Koupě apartmánu v některém z lázeňských a rekreačních letovisek u Baltu tak může být netradiční volbou, ale zároveň cestou k zajímavému výnosu z pronájmu. » Nabídka nemovitostí v Polsku.

Mimoevropské destinace

Byt či apartmán u moře si můžete pořídit i mimo Evropu. Hodně Čechů investovalo do bydlení v USA, především na Floridě, kde žije početná česká komunita včetně bývalých hráčů NHL nebo dalších sportovců. Zvolit můžete i Karibik, Dubaj, Mauricius nebo třeba Kapverdy.

Máte zájem o nákup apartmánu, bytu či jiné nemovitosti u moře? Kontaktujte nás, rádi vám s výběrem pomůžeme.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: