Nemovitosti na ostrově Pag

Ostrov Pag - ChorvatskoOstrov Pag je vhodnou volbou pro ty, kteří dávají přednost klidu před rušným společenským životem. Neplatí to ale zcela, pokud byste přesto zatoužili po víru nočního života, stačí vyrazit na proslulou pláž Zrće, která je vyhlášeným centrem zábavy. Nabídka nemovitostí na ostrově zahrnuje apartmány, kamenné domy i moderní domy postavené v nedávné době.

» Nabídka nemovitostí na prodej na ostrově Pag

O lokalitě

Pag, ostrov s velmi členitým pobřežím s krásnými zátokami, patří do skupiny Kvarnerský ostrovů na severozápadě chorvatského pobřeží, se kterým je spojen Pažským mostem přes Ljubačskou úžinu. Dále sousedí s ostrovem Rab.

Největším městem ostrova je stejnojmenný Pag, krásné historické město s mnoha tradicemi, mezi které patří například proslavené krajkářství, jehož historie sahá až do 16. století. Okolo města se nachází také rozlehlé saliny. Hlavním letoviskem lákajícím nejvíce trustů je Novalja, dále také Mandre nebo Potočnica.

V údolích ostrova Pag se výborně daří vinné révě, olivovníkům a ovocným stromům. Typickou specialistou je pažský ovčí sýr s charakteristickou chutí způsobenou tymiánem a dalšími bylinkami, obsaženými ve stravě volně se pohybujících ovcí.

Pobřeží ostrova nabízí celých 84 kilometrů překrásných písečných a oblázkových pláží, včetně známé pláže Zrće. Další lákavou zajímavostí, která stojí za navštívení, jsou dvě krasová jezera na jihovýchodě ostrova, nesoucí jméno Velo blato a Malo blato.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: