Investory lákají apartmány v rakouských Alpách. Vybrané investiční příležitosti pro rok 2019.

Alpy přitahují nejen lyžaře, ale také investory. Díky rostoucí poptávce po ubytování vznikají v Alpách nové projekty s apartmány na prodej do osobního vlastnictví a k následné kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Roční výnosy jsou přes 4 %.

Rekordní počet turistů

Do rakouských Alp míří stále více turistů. Trend potvrdila i loňská zimní sezóna. Rakouský statistický úřad evidoval od listopadu loňského roku do února letošního roku 49 milionů přenocování, což znamená oproti předchozímu roku rekordní růst o 5,7 %. „Nejvíce vzrostl zájem lidí o ubytování v komerčně pronajímaných bytech, a to o téměř 13 %,“ upřesňuje Jan Rejcha ze společnosti Rellox, která se specializuje na prodej nemovitostí v zahraničí.

Investiční apartmány k prodeji

Nové investiční apartmány se staví v atraktivních rakouských resortech zajišťujících vysokou obsazenost v letní i zimní sezóně. Samozřejmostí je kvalitní vybavení, bohaté hotelové zázemí a služby. Jaké zajímavé projekty jsou aktuálně na prodej?

Neukirchen am Grossvenediger

Nový projekt luxusních a komfortních apartmánů v atraktivní lokalitě jen pár kroků od lanovky. Projekt zahrnuje celkem 45 apartmánů a 8 penthousů v ceně od 562 800 EUR bez DPH. Všem majitelům i hostům budou k dispozici služby 4* hotelu - bohaté wellness s vnitřními i venkovními bazény a několika saunami, fitness, masáže, restaurace, snídaňový servis, recepce apod. Apartmány jsou určeny na prodej do osobního vlastnictví, nicméně majitel nemovitosti je povinen tuto nemovitost dále komerčně pronajímat. Majitel apartmánu získává atraktivní výnos z pronájmu. Dokončení projektu se předpokládá v prosinci 2020. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.

Ehrwald

U ledovce Zugspitze v alpském městečku Ehrwald se nyní staví 4* apartmány s 1 – 4 ložnicemi v ceně od 262 500 EUR bez DPH. Součástí resortu je restaurace, fitness, wellness a bazén. Dokončení je plánováno na květen 2019. „Očekáváný příjem z pronájmu je 4,3 % z kupní ceny nemovitosti po odpočtu provozních nákladů a před zdaněním,“ dodává Jan Rejcha. Více informací na www.pure-ehrwald.cz.

Saalbach / Hinterglemm

Komfortní 4* apartmány se na jaře 2019 začnou stavět i v oblasti Saalbach/Hinterglemm. Součástí bude luxusní vybavení včetně 2 restaurací, fitness, spa, sauny a bazénu. Ceny začínají na 249 900 EUR bez DPH a výnosy v prvním roce se očekávají ve výši 4,14 %. Skvělou zprávou je plánované propojení střediska s areálem Zell am See, čímž vznikne jedno z největších lyžařských středisek na světě. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.

Seefeld in Tirol

Výnos až 4,61 % mohou očekávat majitelé apartmánů v olympijském regionu Seefeld in Tirol. Stavba je zasazena do lokality u jezera v blízkosti sjezdovek, běžkařských tratí a golfového hřiště. Dokončena bude ještě letos. Sedmnáct různě velkých apartmánů se prodává s kompletním zařízením.

Mayrhofen

Projekt v srdci světoznámého Zillertalu nabízí garantovaný roční výnos z pronájmu 4 %. Projekt 10 apartmánů s restaurací a wellness by měl být dokončen v prosinci 2019. Jednoložnicový apartmán s kompletním vybavením a parkovacím místem můžete mít už za 340 400 EUR. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.

Mariapfarr

Apartmánový resort vzniká v salcburské oblasti Lungau na nejslunnějším místě v Rakousku. Projekt je přímo napojen na známé skvěle vybavené wellness centrum s prostorným saunovým světem, koupalištěm, vířivkami, masážemi a restaurací. Na výběr je ze 41 vybavených apartmánů v ceně od 173 000 EUR bez DPH. Předpokládaný výnos před zdaněním a po odpočtu provozních nákladů dosahuje až cca 6 %. Resort by měl být dokončen v létě 2019. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.

Obergurgl

V Obergurglu s nadmořskou výškou 1930 m. n. m., přezdívaném jako alpský diamant, nabízíme nový projekt, který je již dokončen a slibuje garantované výnosy z pronájmu 4 %. Nové projekty se v této oblasti objevují k prodeji cizincům jen velmi zřídka, takže se k nim dostane jen několik málo šťastlivců. Nový apartmán si zde můžete nyní pořídit již za 243 848 EUR bez DPH. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.

Kaprun

V oblíbeném ledovcovém středisku bude na podzim 2019 dokončen luxusní projekt apartmánů s panoramatickými terasami a nadstandardním vybavením. Součástí resortu je prostorná restaurace a wellness centrum s bazénem. Ceny začínají na 344 500 EUR bez DPH. Díky celoroční oblíbenosti střediska a blízkosti idylického Zell am See se očekává vysoká obsazenost a výnosy z pronájmu. Na letošní zimní sezónu bude otevřena nová lanovka, která vás vyveze z Kaprunu do areálu Maiskogel. V prosinci 2019 dojde k propojení s ledovcem Kitzsteinhorn. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.Neukirchen am Grossvenediger

Resort v srdci národního parku Vysoké Taury čítá celkem 53 hotelových suit a apartmánů, které doplňuje lobby, restaurace a kavárna. V komplexu bude všem hostům k dispozici wellness s bazény, saunami, infračervenou kabinou a relaxačními zónami. Některé apartmány jsou vybaveny krbem a saunou. Výstavba bude dokončena v červenci 2019. Na výběr je z několika typů apartmánů v ceně od 246 000 EUR bez DPH. Očekávané výnosy z prvním roce se pohybují na úrovni cca 3 %. Ve střednědobém horizontu se plánuje výstavba lanovek a propojení s lyžařskou oblastí Kitzbühel. Předběžné odhady počítají z realizací v letech 2020 – 2025. Aktualizace: Apartmány v tomto projektu již našly své majitele. Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí v Rakousku nebo nás kontaktujte a připravíme pro vás nabídku nemovitostí na míru vašim požadavkům.

O správu apartmánů je postaráno

„Apartmány se prodávají do osobního vlastnictví a k následné kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Nastavená provozní společnost se stará o celkovou správu nemovitosti a další pronájem. To vše bez starostí pro vlastníka. Jedná se o stále oblíbenější koncept investice do nemovitostí v zahraničí,“ uzavírá Jan Rejcha.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: