Investory lákají apartmány v rakouských Alpách. Vybrané investiční příležitosti pro rok 2019.

Alpy přitahují nejen lyžaře, ale také investory. Díky rostoucí poptávce po ubytování vznikají v Alpách nové projekty s apartmány na prodej do osobního vlastnictví a k následné kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Roční výnosy jsou přes 4 %.

Rekordní počet turistů

Do rakouských Alp míří stále více turistů. Trend potvrdila i loňská zimní sezóna. Rakouský statistický úřad evidoval od listopadu loňského roku do února letošního roku 49 milionů přenocování, což znamená oproti předchozímu roku rekordní růst o 5,7 %. „Nejvíce vzrostl zájem lidí o ubytování v komerčně pronajímaných bytech, a to o téměř 13 %,“ upřesňuje Jan Rejcha ze společnosti Rellox, která se specializuje na prodej nemovitostí v zahraničí.

Investiční apartmány k prodeji

Nové apartmány se staví v atraktivních resortech zajišťujících vysokou obsazenost v letní i zimní sezóně. Samozřejmostí je kvalitní vybavení, bohaté hotelové zázemí a služby. Jaké zajímavé projekty jsou aktuálně na prodej?

Ehrwald

U ledovce Zugspitze v alpském městečku Ehrwald se nyní staví 4* apartmány s 1 – 4 ložnicemi v ceně od 262 500 EUR bez DPH. Součástí resortu je restaurace, fitness, wellness a bazén. Dokončení je plánováno na květen 2019. „Očekáváný příjem z pronájmu je 4,3 % z kupní ceny nemovitosti po odpočtu provozních nákladů a před zdaněním,“ dodává Jan Rejcha. Více informací na www.pure-ehrwald.cz.

Saalbach / Hinterglemm

Komfortní 4* apartmány se na jaře 2019 začnou stavět i v oblasti Saalbach/Hinterglemm. Součástí bude luxusní vybavení včetně 2 restaurací, fitness, spa, sauny a bazénu. Ceny začínají na 249 900 EUR bez DPH a výnosy v prvním roce se očekávají ve výši 4,14 %. Skvělou zprávou je plánované propojení střediska s areálem Zell am See, čímž vznikne jedno z největších lyžařských středisek na světě.

Seefeld in Tirol

Výnos až 4,61 % mohou očekávat majitelé apartmánů v olympijském regionu Seefeld in Tirol. Stavba je zasazena do lokality u jezera v blízkosti sjezdovek, běžkařských tratí a golfového hřiště. Dokončena bude ještě letos. Sedmnáct různě velkých apartmánů se prodává s kompletním zařízením.

Mayrhofen

Projekt v srdci světoznámého Zillertalu nabízí garantovaný roční výnos z pronájmu 4 %. Projekt 10 apartmánů s restaurací a wellness by měl být dokončen v prosinci 2019. Jednoložnicový apartmán s kompletním vybavením a parkovacím místem můžete mít už za 340 400 EUR.

Mariapfarr

Apartmánový resort vzniká v salcburské oblasti Lungau na nejslunnějším místě v Rakousku. Projekt je přímo napojen na známé skvěle vybavené wellness centrum s prostorným saunovým světem, koupalištěm, vířivkami, masážemi a restaurací. Na výběr je ze 41 vybavených apartmánů v ceně od 173 000 EUR bez DPH. Předpokládaný výnos před zdaněním a po odpočtu provozních nákladů dosahuje až cca 6 %. Resort by měl být dokončen v létě 2019.Obergurgl

V Obergurglu s nadmořskou výškou 1930 m. n. m., přezdívaném jako alpský diamant, nabízíme nový projekt, který je již dokončen a slibuje garantované výnosy z pronájmu 4 %. Nové projekty se v této oblasti objevují k prodeji cizincům jen velmi zřídka, takže se k nim dostane jen několik málo šťastlivců. Nový apartmán si zde můžete nyní pořídit již za 243 848 EUR bez DPH.

Kaprun

V oblíbeném ledovcovém středisku bude na podzim 2019 dokončen luxusní projekt apartmánů s panoramatickými terasami a nadstandardním vybavením. Součástí resortu je prostorná restaurace a wellness centrum s bazénem. Ceny začínají na 344 500 EUR bez DPH. Díky celoroční oblíbenosti střediska a blízkosti idylického Zell am See se očekává vysoká obsazenost a výnosy z pronájmu. Na letošní zimní sezónu bude otevřena nová lanovka, která vás vyveze z Kaprunu do areálu Maiskogel. V prosinci 2019 dojde k propojení s ledovcem Kitzsteinhorn.Neukirchen am Grossvenediger

Resort v srdci národního parku Vysoké Taury čítá celkem 53 hotelových suit a apartmánů, které doplňuje lobby, restaurace a kavárna. V komplexu bude všem hostům k dispozici wellness s bazény, saunami, infračervenou kabinou a relaxačními zónami. Některé apartmány jsou vybaveny krbem a saunou. Výstavba bude dokončena v červenci 2019. Na výběr je z několika typů apartmánů v ceně od 246 000 EUR bez DPH. Očekávané výnosy z prvním roce se pohybují na úrovni cca 3 %. Ve střednědobém horizontu se plánuje výstavba lanovek a propojení s lyžařskou oblastí Kitzbühel. Předběžné odhady počítají z realizací v letech 2020 – 2025.

O správu apartmánů je postaráno

„Apartmány se prodávají do osobního vlastnictví a k následné kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Nastavená provozní společnost se stará o celkovou správu nemovitosti a další pronájem. To vše bez starostí pro vlastníka. Jedná se o stále oblíbenější koncept investice do nemovitostí v zahraničí,“ uzavírá Jan Rejcha.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: