Nemovitosti Obergurgl - Hochgurgl

Obergurgl patří k nejexkluzivnějším rakouským střediskům. Tomu odpovídají i ceny nemovitostí. V případě nové výstavby začínají ceny cca od 5 500 EUR bez DPH za metr čtvereční. Výsledná cena je samozřejmě závislá na dalších faktorech, jako je standard vybavení atd.

V Tyrolsku navíc historicky existují značné restrikce vůči rekreačnímu bydlení. Prakticky jedinou možností tak je koupit nemovitost s podmínkou dalšího pronájmu s možností částečného užívání.

» Nabídka nemovitostí na prodej v oblasti Obergurgl - Hochgurgl

O lokalitě Obergurgl - Hochgurgl

Obergurgl - Hochgurgl, jedno z nejhezčích alpských středisek, se nachází nedaleko Söldenu v Ötztalských Alpách. Za posledních několik desítek let se Obergurgl přeměnil z tradiční horské vesnice v jeden z nejmodernějších resortů v této části Alp. I přesto si však zachoval typický ráz a díky velmi omezené dopravě nabízí naprostý klid a soukromí. V Obergurglu je dostupná široká nabídka après-ski aktivit, na rozdíl od větších středisek se spíše jedná o relaxační aktivity a možnost vychutnat si místní speciality v některé z mnoha místních kaváren a restaurací.

Nespornou výhodou Obergurglu je dostupnost sjezdovek. Přímo do vesnice zasahují dvě lanovky, které Vás vyvezou přímo ke sjezdovkám – nikdy tak není třeba jít pěšky více než 250 metrů. Resort nabízí přes 110 kilometrů sjezdovek rozdělených mezi tři vzájemně propojená střediska – Gaisberg, Festkogl a Hochgurgl. Zejména Festkogl a Hochgurgl jsou díky své nadmořské výšce (1 800 až 3 080 m. n. m.) ideální pro jarní lyžování a představují místa s nejstálejším sněhem v této části Alp.

I přesto, že Obergurgl a okolní střediska jsou spíše rodinným resortem (je zde pouze málo velmi obtížných sjezdovek, na druhou stranu je možno vybírat z mnoha lyžařských škol), resort si za svou základnu zvolil americký tým lyžařů v čele s hvězdami jako Lindsey Vonn a Bode Miller. Výhodou Obergurglu však zůstávají relativně prázdné sjezdovky a krátké čekání na místních lanovkách, což ocení každý lyžař. Stejně jako v ostatních alpských střediscích, i v Obergurglu je možno vychutnat si lyžování mimo sjezdovky – například v oblasti Königstalu je dostupný nádherný prašan po většinu zimy.

Obergurgl však stojí za návštěvu i v létě. Zdejší turistické trasy lákají k objevování nádherných údolí, zároveň se zde nachází mnoho vnitřních i venkovních bazénů, jezero a wellness – je to tedy místo ideální pro relaxaci.

V okolí Obergurglu se samozřejmě nachází několik dalších středisek – za zmínku stojí zejména celosvětově známý resort Sölden nabízející 140 kilometrů sjezdovek, na nichž se jezdí Světový pohár.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: