Češi kupují nemovitosti u moře ve Španělsku

Ceny nemovitostí u moře ve Španělsku rostou. Roste také zájem o jejich koupi ze strany investorů z celé Evropy, včetně zájemců z České republiky. To potvrzuje také Ing. Olga Muchová ze společnosti Rellox, která se specializuje na prodej zahraničních realit: „V současné době je ze strany českých klientů největší zájem o přímořské reality ve Španělsku. Až pak následují Chorvatsko či Itálie.“
 
Podle IMIE indexu cen rezidenčních nemovitostí ve Španělsku ceny nemovitostí meziročně vzrostly o 4,5 %. Od cenového dna z doby realitní krize se průměrná cena bydlení ve Španělsku zvýšila o 15,6 %, ale stále zůstává o 33,7 % pod maximem z roku 2007. 

Společnost Rellox se specializuje na prodej nových nemovitostí u moře přímo od developerů (bez provize od kupujícího). Zájem kupujících se soustředí zejména na pobřeží Costa del Sol v jižním Španělsku a pobřeží Costa Blanca. Na pobřeží Costa Blanca Rellox aktuálně nabízí nové apartmány v Torrevija v první linii u pláže od 345 000 EUR.

» Torrevieja: Apartmány přímo na pláži Punta Prima

Jan Rejcha, ředitel společnosti Rellox, upozorňuje, že pobřeží Costa del Sol je nutné z cenového hlediska rozdělit na oblasti západně a východně od Málagy: „Západně od Málagy se nacházejí exkluzivní střediska Marbella či Puerto Bánus, kde jsou ceny nemovitostí velmi vysoké a pobřeží je již zastavěné tak, že najít nemovitost u moře za příznivou cenu je velmi obtížné.“ Jednou z mála výjimek je projekt českého developera, který staví nové apartmány v oblasti Marbella 500 metrů od pláže v ceně od 365 000 EUR. Předpokládané roční výnosy z dalšího pronájmu apartmánů v tomto projektu činí až 8 %, další pronájem ale není podmínkou.

» Marbella: Nové apartmány 500 metrů od pláže

Výnosy z dalšího pronájmu mohou být v jižním Španělsku obecně velmi zajímavé vzhledem k dlouhé letní sezóně a vysoké obsazenosti a vysokým cenám pronájmu i během Vánoc či Velikonoc. Zajímavou lokalitou západně od Málagy je letovisko Estepona, benefitující z rostoucí poptávky a zástavby, která směřuje do Estepony z již přeplněné Marbelly. Rellox zde nabízí nové apartmány přímo v centru Estepony, v první linii u moře, s infinity střešním bazénem, v ceně od 425 000 EUR. „Obdobné apartmány by se v Marbelle prodávaly za několikanásobek,“ doplňuje Olga Muchová. S projektem se mohli seznámit i čtenáři magazínu Mercedes Benz v čísle 3/2019.

» Estepona: Unikátní městské apartmány přímo u moře

Nedaleko Estepony vzniká také unikátní resort s umělou lagunou o rozloze 1,4 hektaru a s bílou písečnou pláží, který je koncipován jako rodinný resort vhodný pro celé rodiny, a tedy také k dalšímu pronájmu. Ceny nemovitostí začínají již od 278 000 EUR, roční výnosy z pronájmu jsou přibližně 5 %. “Z našeho pohledu se jedná o ideální kombinaci rodinné a investiční nemovitosti,“ říká Olga Muchová.

» Tropický ráj ve středomořské rezidenci

V oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku – Marbella, Estepona, Benahavís - se aktuálně realizují v první linii u moře také další projekty, včetně těch opravdu luxusních v ceně od 792 000 EUR.

» New Golden Mile: Moderní bydlení přímo u pláže

V oblasti východně od Málagy se ceny nemovitostí rapidně snižují. Rellox zde například nabízí nový projekt ve výstavbě pouze 50 metrů od písečné pláže, kde ceny apartmánů začínají již na 166 000 EUR.

» Torrox: Moderní apartmány pouze 50 metrů od pláže

A co je také důležité? Z České republiky v současné době létají přímé letecké linky do Barcelony, Valencie, Almeríe a do Málagy. Do většiny španělských přímořských letovisek je tak možné se dostat snadno a rychle.

Zajímáte se o koupi nemovitosti ve Španělsku? Napište nám. Vybereme pro vás vhodnou nabídku a zajistíme vše potřebné.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: