Zájem o nemovitosti v Německu stoupá

V čele žebříčku popularity mezi zájemci o nemovitost v Evropě se i nadále drží Španělsko. Důvodem jsou klesající ceny nemovitostí v této zemi. V srpnu si ale v žebříčku serveru TheMoveChannel díky poklesu eura výrazně polepšilo i Německo. Poskočilo o šest příček a dostalo mezi desítku nejoblíbenějších zemí.

Německo bylo dlouhé roky považováno za bezpečné útočiště v nejisté evropské ekonomice. A skutečně, i nyní když agentura Moody's snížila rating pro Evropu, na německý trh s nemovitostmi to nemělo negativní dopad. Naopak, o tuto zemi se zajímá téměř dvojnásobné množství potenciálních kupujících než předcházející měsíc.

Německo se stalo devátou nejpopulárnější zemí v žebříčku. Předstihlo tak ŘeckoBulharsko, které se v červenci stalo výrazným skokanem.

Vzestup zájmu o nemovitosti v Německu doprovázela další novinka. Výrazně vzrostl také zájem o Maltu. Tento malý ostrůvek se dostal o čtyři místa dopředu, těsně před Německo.

Německo se do první desítky dostalo naposledy před rokem, v září 2011, kdy se o něj dle statistik zajímalo 2,19% potenciálních kupců. Rok poté vzrostlo toto číslo na 2,38 %. Podobné to bylo i s Maltou, podíl vzrostl z 2,59 % v květnu na nynějších 2,68 %.

Podle ředitele serveru Dana Johnsona měla ekonomická recese na různé země odlišný dopad. Zatímco Španělsko je na tom už na první pohled finančně špatně, zájem o nemovitosti je tu i nyní značný. Lidé totiž chtějí využít toho, že si tu mohou pořídit prázdninovou nemovitost za nízkou cenu. Oproti tomu o Německo mají lidé zájem kvůli tomu, že ekonomika země je stabilní. Ceny nemovitostí tu naopak rostou.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: