Zájem o nemovitosti na Mallorce zvyšuje jejich hodnotu

Navzdory současné ne příliš příznivé situaci na španělském realitním trhu zůstává Mallorca oblíbenou a velmi žádanou lokalitou.

V poslední době je možné sledovat rychlé oživení a Mallorca se opět stává jednou z nejatraktivnějších a nejdynamičtějších lokalit ve Španělsku. Počet turistů vzrostl v minulých měsících meziročně o 6 % - není se co divit, vždyť Mallorca nabízí až 300 slunečných dní ročně, 23 golfových hřišť, 25 marín a k tomu i nádhernou přírodu a čisté moře.

Zvyšující se zájem turistů o Mallorcu se začíná promítat do růstu v oblasti realit. Mnoho turistů si ostrov zamiluje natolik, že začnou hledat způsob, jak se zde usadit na delší dobu. Nejedná se jen o turisty z EU, výrazně roste zájem i z Ruska a Dálného Východu. V současné době je na Mallorce více než 54 tisíc rezidentů ze zemí EU, k tomu další statisíce zde vlastní rekreační nemovitosti.

Velký zájem o nemovitosti však samozřejmě vede k poměrně značnému růstu cen, průměrná cena nemovitostí na Mallorce se pohybuje okolo dvojnásobku v porovnání s nemovitostmi na Costa del Sol nebo na Costa Brava. Vyšší cena je zároveň odrazem neobyčejné kvality jak nemovitostí, tak infrastruktury. V těchto oblastech mohou Mallorce jiné oblasti jen těžko konkurovat.

» Navštivte nabídku nemovitostí na Mallorce

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: