Wellness centrum Aqua Dome. Jeden z faktorů, který realitním investorům vykouzlí úsměv na rtech

Längenfeld je malebná alpská vesnička nacházející se v srdci ötztalského údolí. V nadmořské výšce téměř 1200 metrů je tady údolí neobvykle široké. I díky tomu zde naleznete ty nejlepší podmínky pro trávení letní i zimní dovolené. Längenfeld je proslulý také místním wellness centrem Aqua Dome, které je největší svého druhu ve střední Evropě. To vše pouhých 13 km od vyhlášeného ledovcového střediska Sölden. Taková kombinace láká nejen turisty, ale také realitní investory.

Proč Längenfeld

Längenfeld je půvabná tyrolská vesnice s charakteristickým geniem loci umocněným zdejším kostelem, který zdobí nejednu pohlednici. Pokud jste milovníky zimních sportů, přijdete si zde na své. Využít můžete rodinné lyžařské středisko Gries, nebo popojet pár kilometrů a zalyžovat si ve světoznámém Söldenu. Tím ale možnosti nekončí. Nabízí se vám i další střediska jako Obergurgl/Hochgurgl, Hochoetz-Kühtai, Niederthai, Gries nebo Vent. Lyžovat můžete od října až do května.

Nezapomíná se ani na běžkaře, pro které se připravuje 50 km dvoustopých tras včetně pruhu pro ty, kteří dávají před klasikou přednost bruslení. Nechybí ani noční běžecké stopy. Potřebujete  po týdnech strávených v kanceláři zapracovat na fyzičce? V místním běžkařském centru vám připraví tréninkový plán na míru.

S koncem zimy ale v Längenfeldu sezona nekončí. Turisté mohou vyrazit na nenáročné pěší túry údolím nebo zamířit vzhůru po svazích Ötztalských Alp. Najdete tady i jištěné lezecké cesty, stejně jako trasy po běžce nebo cyklisty.

Jedním z hlavních lákadel Längenfeldu je ale po celý rok lázeňský komplex Aqua Dome.

Termální lázně Aqua Dome

Díky unikátnímu architektonickému a stavebnímu řešení je Aqua Dome neskonale fotogenický, návštěvnicky přívětivý a přitom dokonale zapadá do rázu zdejšího horské krajiny. Pro hosty je zde připravena pestrá nabídka aktivit.   

K dispozici je zde několik vnitřních i venkovních bazénů. Můžete na sebe nechat působit léčivé účinky sirné termální vody, která vyvěrá z hloubky 1 865 metrů, odpočinout si u vodopádu nebo si užívat pohodlí v relaxační místnosti nabízejí panoramatické výhledy na okolní přírodu. Rodiny s dětmi ocení vodní svět se dvěma velkými bazény, hernou a devadesátimetrovým tobogánem.
Pozornost poutají také bazény ve tvaru mísy, které jakoby se vznášely v prostoru. Po náročném dni si v nich můžete vychutnat relax za doprovodu podvodní hudby a světelných efektů. V Beauty & Spa se o vás postarají vysoce kvalifikovaní terapeuti a budou vás hýčkat celou řadou příjemných procedur a masáží. Prohřát se a odpočinout si je možné také v několika saunách.

Součástí lázní Aqua Dome je i čtyřhvězdičkový hotel.

Nemovitosti v Längenfeldu

Pokud navštívíte turistické ubytovací portály, naleznete v recenzích hotelu Aqua Dome kromě pozitivního hodnocení kvality poskytovaných služeb také poznámky o relativně vyšší ceně za ubytování. Samotný Aqua Dome zvyšuje prestiž Längenfeldu, láká sem celoročně množství návštěvníků a zároveň tím zvedá poptávku po ubytovacích kapacitách v celém městečku. Z toho pochopitelně těží majitelé nemovitostí.

Jak již bylo popsáno výše, Längenfeld není jen Aqua Dome. Vynikající lokalita, tak trochu ve stínu blízkého Söldenu, dělá z tohoto městečka vynikající a zatím větší pozornosti tak trochu skrytou  příležitost. Nespornou výhodou, která má podstatný vliv na celkovou obsazenost, je zájem návštěvníků i mimo hlavní zimní sezonu. To vše samozřejmě skýtá potenciál zajímavého výnosu z pronájmu. Ceny nemovitostí jsou přitom nižší než v přilehlém Söldenu.

Tip na nemovitost: Apartmány na prodej v Längenfeldu

Nové apartmány v samém centru Längenfeldu. Projekt zahrnuje celkem 10 apartmánů s kvalitním vybavením. Apartmány jsou určeny ke kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Kupující neplatí realitní provizi. Výstavba je již dokončena a je možné si domlouvat prohlídku nemovitosti.

» Více informací o projektu.

 

Jaká je vzdálenost do Längenfeldu

Praha -> Längenfeld: 547 - 563 km  (dle zvolené trasy)
Brno -> Längenfeld: 640 - 680 km (dle zvolené trasy)

» Podívejte se také na nabídku dalších realit v oblasti Sölden/Ötztal.

Foto: Aqua Dome

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: