Vývoj trhu nemovitostí na Floridě ve 3. čtvrtletí 2013

Trh nemovitostí na Floridě a zejména v oblasti Sarasota prošel v minulém čtvrtletí poměrně dynamickým a v zásadě pozitivním vývojem. Je možno zmínit zejména následující trendy:

I přesto, že 3. čtvrtletí je obvykle, co se prodejů týče, nejslabším obdobím, prodeje ve 3. čtvrtletí 2013 poprvé za poslední tři roky překonaly první čtvrtletí roku. Meziroční růst přesáhl 18 %. Růst byl velmi výrazný především v segmentu luxusních nemovitostí – meziročně se prodeje zvýšily od více než 50 %.

Zatímco ve 3. čtvrtletí 2012 byla přibližně jedna třetina prodávaných nemovitostí zabavena bankou kvůli nesplácení hypotéky, v současnosti je to již pouze jedna pětina. Tento trend je velmi pozitivní, neboť je zřejmé, že trh se stává v poslední době stabilnějším.

Zároveň jsme svědky postupného růstu cen. Výrazný růst prodejů nemovitostí v segmentu 200 – 500 tisíc USD je možno přisuzovat tomu, že v poslední době část nemovitostí přesáhla tržní cenu 200 tisíc USD.

Počet nabízených nemovitostí pomalu roste, což dává potenciálním kupcům pestřejší možnost výběru a vede ke stabilizaci trhu.

Závěrem je možno říci, že kombinace všech výše uvedených trendů společně s růstem úrokové míry vedl k růstu tržní aktivity v míře v posledních třech letech nepozorované.

» Nabídka nemovitostí v USA

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: