Uvažujete o investici do nemovitosti ve Švýcarsku?

Stabilní oblíbenost Švýcarska dělá z této destinace výhodný cíl pro vaši investici. Do Švýcarska každoročně vyráží nespočet lidí z celé Evropy na lyžařskou dovolenou a mnozí z nich při té příležitosti zvažují nákup nemovitosti, ať již za účelem uložení úspor nebo za účelem získání “letního bytu”.

Švýcarsko patří dlouhodobě mezi nejstabilnější ekonomiky a zároveň jeho přísná nařízení týkající se nové výstavby znamenají, že investice do nemovitostí představují velmi bezpečnou investici. Na druhou stranu, pro cizince může být často velmi obtížné najít vhodnou nemovitost, neboť švýcarská vláda přísně stanovuje kvóty nemovitostí určených k volnému prodeji a následně je dělí mezi jednotlivé kantony.

V současné době jsou poskytovány hypotéky ve výši až do 70 % kupní ceny nemovitosti s dobou splácení do 25 let. Úroková míra se pohybuje mezi 2,3 a 2,5 %. Úvěry jsou obvykle poskytovány ve švýcarských francích, od určité částky je možno získat úvěr i v jiných měnách (úvěr je však v tomto případě poskytnut pouze do výše cca 60 % kupní ceny nemovitosti).

Po výběru vhodné nemovitosti je nezbytné podepsat smlouvu zvanou “a Promesse de Vente” a zaplatit sjednanou zálohu. Kupující poté musí získat povolení ke koupi, což je výrazně individuální proces, který může trvat až několik měsíců. K tomu může dojít zejména v případech, kdy je v daném kantonu již vyčerpána kvóta nemovitostí dostupných nerezidentům.

Zároveň je nutno dodat, že povolení ke koupi může být spojeno s velmi přísnými podmínkami týkajícími se budoucího využití dané nemovitosti (obvykle zahrnují klauzule o povinném využívání, omezeních pronájmu atd.). Velmi důležité je najmout při nákupu švýcarského notáře, který obstará veškerá nutná povolení a zajistí, že je kontrakt v nejlepším zájmu jak prodávajícího, tak kupujícího.

» Nabídka nemovitostí ve Švýcarsku.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: