Trhu s nemovitostmi v Marbelle (Španělsko) prospívá revitalizace města

Marbella si již delší dobu udržuje pověst jednoho z nejhezčích míst pro život, zároveň však zůstává atraktivní prázdninovou destinací pro turisty z celé Evropy.

V současné době v Marbelle probíhá revitalizace celého města – rozšíření přístavu, vylepšení hromadné dopravy a nové kulturní projekty by měly mimo jiné vést i k posílení místního trhu s nemovitostmi.

Marbella nabízí naprosto ideální klima – průměrná teplota v březnu zde dosahuje 14°C, což je vzhledem k posledním chladným měsícům v celé Evropě vítaným benefitem. Další výhodou je 320 slunečných dní ročně. To znamená, že lidé, kteří se stěhují do Marbelly si mohou užívat kvalitní život v příjemném klimatu.

Dá se očekávat, že náklady na revitalizaci města přesáhnou částku 80 milionů euro. Z revitalizace by měla mít místní ekonomika zásadní prospěch, neboť například úprava přístavu umožní kotvení velkých výletních lodí. Do projektu rozšíření přístavu samozřejmě patří i stavba nových kotvišť pro jachty a menší lodě.

V posledním roce se zásadně zlepšila kvalita hromadné dopravy v oblasti Costa del Sol. Otevření tunelu San Pedro pomohlo vyřešit problém s častými dopravními zácpami a umožnilo snadnou dopravu do ostatních španělských měst. Rezidenti si tak mohou užívat zdejší klid a přitom využívat vysokorychlostního vlakového spojení se zbytkem Španělska. Například cesta do Madridu trvá jen tři hodiny.

Známé město Malaga, které je vzdáleno pouze 45 minut, je vyhledávaným kulturním centrem díky mnoha festivalům a muzeím. I Malaga prochází postupnou revitalizací, otevírána jsou nová muzea jako například muzeum vína atd.

» Podívejte se na nabídku nemovitostí v Marbelle na prodej.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: