Trh s realitami v Itálii bude na vzestupu i v roce 2012

Realitní makléři neočekávají v první polovině letošního roku výrazný pokles zájmu o nemovitosti v Itálii. Podle odhadů bude zvýšený zájem, který makléři zaznamenali už v posledním čtvrtletí 2011, pokračovat i ve stávajícím roce. Poptávka na konci roku 2011 byla nejvyšší za poslední čtyři roky.

Zájemci o vlastní nemovitost nepocházeli jen z Itálie, kupci byli i z Velké Británie, Norska, Švýcarska, Ruska a dalších zemí. Podle nejnovějších údajů je 80 % domů v Itálii v rukou soukromých vlastníků. Přispívají k tomu i omezení snižující zisky pronajimatelů.

Otázkou ale je, na jaké úrovni budou ceny realit. Podle údajů think-tanku Nomisma poklesly ceny nemovitostí v Itálii během jednoho roku do června 2011 o 0,7 %. Odborníci se ale nemohou shodnout, zda bude pokles cen pokračovat, nebo zda je třeba se připravit na rostoucí tendenci.

Mezi kupující v poslední době jednoznačně vítězí reality v blízkosti jezer Como a Maggiore, poptávka po těchto nemovitostech roste. Lidé oceňují okolí jezer, která představují ideální destinaci na dovolenou. Výhodou je také výborná dostupnost z Milána, kde se nachází mezinárodní letiště.

Podívejte se na nabídku nemovitostí v blízkosti italských jezer.

Argumentem, proč si pořídit nemovitost právě v této lokalitě, je i vyhlídka na stabilní cenu nemovitosti. Nejistota v eurozóně se může přenést v budoucnu i na realitní trh v Itálii. Podle makléřů jsou ale nemovitosti v podobných oblastech v kurzu za všech podmínek, a dopad na jejich hodnotu je tedy minimální. Podle magazínu Country Life je další podobně stabilní oblastí pro investice Toskánsko

Tip: Přečtěte si také článek Toskánsko: exkluzivní lokalita pro nákup nemovitosti v Itálii.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: